Robert Lewandowski je rutinirano zadel. Foto: Reuters

Domača mreža se je prvič zatresla v 18. minuti, ko je z dobrega metra žogo v mrežo poslal Thomas Müller, a je sodnik po pregledu posnetka zadetek razveljavil. Bayern je vendarle povedel v 40. minuti, ko je bil z bele točke natančen kralj strelcev Robert Lewandowski. Prekršek za 11-metrovko je zakuhal Neven Subotić.

Vsi dvomi o zmagovalcu so bili razblinjeni v zaključku tekme. Joshua Kimmich je v 81. minuti izvajal kot, Benjaminu Pavardu je uspel nebeški skok, žogo je poslal ob vratnici za vodstvo z 2:0.

Köln je povedel že v 6. minuti. Foto: Reuters

Štirje goli v zelo dobri tekmi
Popoldne sta se pomerila Köln in Mainz in si v pravi poslastici razdelila točki. Köln je na začetku drugega polčasa vodil z 2:0, a v razmiku dobrih desetih minut prejel dva gola, tekma se je tako končala z 2:2. Prvi zadetek za gostitelje je v šesti minuti dosegel Mark Uth, ki je izkoristil 11-metrovko. Prekršek nad njim je storil Moussa Niakhate, sodnik pa je za potrditev najstrožje kazni uporabil VAR.

Rezervist Drexler zrežiral gol za 2:0
Köln je prednost podvojil na začetku drugega polčasa. V hitri akciji je z desne strani predložek poslal Dominick Drexler (v igro je vstopil na začetku drugega polčasa), na oddaljeni vratnici je žogo pričakal Florian Kainz in jo z glavo poslal v mrežo.

Prvi gol Awoniyija za Mainz
V trenutkih, ko so domači lovili še tretji gol, so se igralci v črnem vrnili. V domačem kazenskem prostoru so izpeljali šolsko akciji, z desne strani je podal Bote Baku, dva metra od vrat se je do žoge dokopal Taiwo Awoniyi in jo spravil mimo vratarja. Nogometaš Liverpoola, ki je že peto leto na posoji, se je veselil prvega gola v dresu Mainza.

Pierre Kunde je v silovitem šprintu dosegel zadnji gol na tekmi v Kölnu. Foto: Reuters

Fantastični gol Pierra Kundeja
Mainz je izenačil v 72. minuti, ko je gol tekme dosegel Pierre Kunde. Kamerunec je žogo prejel 45 metrov od domačih vrat, ko je nenadoma zdrvel proti golu, pri tem je preigral tri zmedene igralce in po sprintu zabil za 2:2. Čudovita samostojna akcija Kundeja!

Končalo se je z remijem
Köln je sicer sprožil več strelov (14:8) in imel nekaj priložnosti za tretji zadetek, a se mreži nista več zatresli. Za oba tekmeca je bil to sicer šele tretji remi v sezoni (s čimer jih imata najmanj v celotni Bundesligi).

Protest navijačev v Kölnu
Veliko zanimanje

V Nemčiji je v soboto tekme Bundeslige pred televizijskimi zasloni spremljalo več kot šest milijonov gledalcev, gledanost je bila rekordna. Na plačljivi televiziji Sky je bilo gledalcev dvakrat več, kot je običajno za sobote.

26. krog:

Tribune v Kölnu so bile brez ljudi, a na njih so vendarle dresi ... Foto: EPA

UNION BERLIN – BAYERN 0:2 (0:1)
Lewandowski 40./11-m, Pavard 81.

Union Berlin: Gikiewicz, Hübner, Schlotterbeck, Subotić, Trimmel, Andrich (71./Gentner), Prömel (85./F. Kroos), Lenz, Ingvartsen (81./Mees), Bülter (85./Ryerson), Ujah (70./Andersson).

Bayern: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies, Kimmich, Thiago, Goretzka (71./Coman), Müller (90./Cuisance), Gnabry (85./Perišić), Lewandowski.

Sodnik: Bastian Dankert

KÖLN – MAINZ 2:2 (1:0)
Uth 6./11-m, Kainz 52.; Awoniyi 61., Kunde 72.

WERDER - BAYER LEVERKUSEN 1:4 (1:2)
Gebre Selassie 30.; Havertz 28., 33., Weiser 61., Demirbay 78.

Odigrano v soboto:
BORUSSIA
(D) – SCHALKE 4:0 (2:0)
Haaland 29., Guerreiro 45., 63., T. Hazard 48.

Sorodna novica Borussia razbila Schalke in napovedala oster boj za naslov prvaka

RB LEIPZIG – FREIBURG 1:1 (0:1)