Slavje Kevina Kampla in Tima Wernerja po četrtem golu Leipziga proti Mainzu. Leipzig je že v jesenskem delu nadigral Mainz z 8:0. Foto: Reuters

Večino dela so gosti opravili v razmiku 25 minut prvega dela. Že v 11. minuti je 22. gol v sezoni dosegel Timo Werner, ki pred tem ni zatresel mreže na treh zaporednih bundesligaških tekmah. Vodstvo je v 23. minuti z drugim golom na dveh obračunih po prekinitvi zaradi pandemije novega koronavirusa povišal Yussuf Poulsen, izid polčasa pa je v 36. minuti postavil Marcel Sabitzer.

Tudi drugi del so Rdeči biki odprli s hitrim zadetkom. Večino dela je opravil Kampl, ki je v 49. minuti lepo zaposlil Wernerja za 23. prvenstveni gol. Napadi Leipziga so se kljub visoki prednosti nadaljevali. V 63. minuti je z 20 metrov sprožil Kampl in zatresel mrežo, a je sodnik zaradi prepovedanega položaja enega izmed nogometašev Leipziga, ki naj bi zakrival pogled vratarju, gol razveljavil. Nekdanji slovenski reprezentant, najboljši igralec Leipziga v prejšnjem krogu, je po novi odlični predstavi igro zapustil v 70. minuti.

Werner je hat-trick dopolnil nekaj minut zatem. Robert Lewandowski mu na vrhu lestvice strelcev beži le še za štiri zadetke.

Leipzig ostaja v boju za naslov, a za vodilnim Bayernom sedem krogov pred koncem še vedno zaostaja za sedem točk. Pred njim je še Borussia iz Dortmunda, ki beži za tri točke.

27. gol Lewandowskega v Bundesligi

Nadaljuje se črni niz Schalkeja
Na prvi nedeljski tekmi je Augsburg s 3:0 slavil v Gelsenkirchnu in še poglobil krizo Schalkeja. Rudarji, ki so prejšnji teden izgubili porurski derbi proti Borussii iz Dortmunda (4:0), niso zmagali že na devetih tekmah zapored. V tem času je njihova razlika v golih 2:22!

Schalke je že v 6. minuti s prostega strela načel Eduard Löwen. Gostitelji so bili popolnoma nenevarni. Bavarci so zlahka nadzorovali potek tekme in vodstvo povišali v 76. minuti, ko je po samostojnem prodoru zgornji desni kot gola zadel Noah Sarenren Bazee. Končni izid je v prvi minuti sodnikovega podaljška postavil Venezuelec Sergio Cordova.

Fortuna zapravila dve točki v boju za obstanek
27. krog se je končal z obračunom Köln – Fortuna. Gostje iz Düsseldorfa so do 88. minute vodili z 2:0. Tri točke bi bile v boju za obstanek zlata vredne, saj je Werder v soboto premagal Freiburg. Anthonyju Modestu in Jhonu Cordobi je z glavo uspelo izenačiti na 2:2 v zadnjih minutah. Kozlički so po uri igre zapravili najstrožjo kazen. Mark Uth je slabo streljal in Florian Kastenmaier je žogo odbil.