Jorginho je dosegel edini zadetek na londonskem derbiju. Foto: Reuters

Jose Mourinho je prvič v bogati trenerski karieri izgubil dve zaporedni tekmi na domači zelenici. Pred tednom dni je Tottenham izgubil proti Liverpoolu z 1:3.

Chelsea, ki je v nedeljo ugnal Burnley z 2:0, je bolje začel tekmo. V 24. minuti si je Timo Werner zaustavil žogo na desni strani kazenskega prostora, branilcu Ericu Dierju ga z drsečim startom ni uspelo zaustaviti. Ko je nemški napadalec že krenil proti vratom, je še enkrat iztegnil nogo in ga podrl na tla. Sodnik Andre Marriner je takoj pokazal na belo točko. Jorginho je z močnim strelom ukanil Huga Llorisa.

Chelsea je bil boljši tekmec do odmora, a terenske premoči ni znal kronati še s kakšnim zadetkom.

Thomas Tuchel se je veselil prestižne zmage. Jose Mourinho je bil znova večkrat jezen na sodnika Marrinerja. Foto: Reuters

V drugem polčasu je Tottenham zaigral agresivneje. Sprožil je nekaj nevarnih strelov od daleč, najlepšo priložnost za izenačenje pa je v 87. minuti zapravil Brazilec Carlos Vinicius. Žoga je po njegovem strelu z glavo zletela mimo vrat. V sodnikovem dodatku je s 15 metrov poskusil tudi Heung-Min Son, vendar je streljal čez vrata. Tudi Chelsea je v drugem delu imel še nekaj priložnosti.

Tuchel: Proti tako kakovotnemu tekmecu je treba tudi trpeti
"Zelo sem vesel. To je bila težka tekma. Prevladovali smo v prvem polčasu, nato pa smo izgubili preveč žog. Proti tako kakovotnemu tekmecu je treba tudi trpeti. Zdržali smo in seveda sem zadovoljen. Če ne povedeš z 2:0, je vedno napeto do zadnje minute. Izboljšali smo se v obrambi. Vzdušje v naši ekipi je odlično, vsi se razumemo in ne manjka nam motiva za naslednje velike tekme," je povedal Tuchel, ki ja avgusta popeljal PSG do finala Lige prvakov, a je bil decembra odpuščen.