Libijec Ahmed Ihbajri, ki je to sezono kazal odlične predstave, si je namreč ob trku s soigralcem zlomil roko in ekipi ne bo mogel več pomagati, saj ga čaka operacija,

"Amhmed je moj brat. Odkar je v Mariboru, sva se tesno povezala. Težko je najti besede, ki bi opisale, kaj čutim. Težko nam je, a bomo stopili skupaj in igrali za Ahmeda in Maribor," je dejal mladi zvezdnik ekipe Rok Možič.

Mariborčani so na gostovanju v dolini Soče sicer prišli do gladke zmage, a še zdaleč niso imeli lahkega dela. Salonit se je prav v vseh nizih Štajercem dobro upiral, a je bil v končnicah premalo zbran, da bi lahko pripravil presenečenje, predvsem pa je premalo pritiskal na tekmečev sprejem.

Ihbajrija je na korektorskem mestu zamenjal Alen Šket.

Salonit v vseh treh nizih čez 20 točk
Domači so tekmo začeli z veliko spoštovanja do tekmeca, hitro zaostali z 2:5, a tudi hitro vzpostavili ravnotežje in se enakovredno kosali s tekmecem vse do konca. Pred končnico so vodili z 19:18, a nato dovolili tekmecem, da dosežejo tri zaporedne točke. To še ni bilo odločilno, saj je Salonit še enkrat povedel s 23:22, toda dve njihovi napaki in točka Žige Donika so v prednost pahnili Mariborčane, ki so zmagali s 25:23.

Čeprav so se tudi v nadaljevanju dobro upirali, pa so bili v prvem nizu vseeno najbližje osvojenemu nizu. Rok Možič, Žiga Donik in Alen Šket presenečenja niso dovolili. Niza so dobili s 25:22 in 25:21.

Možič dosegel 18 točk
Možič je bil pri Mariborčanih najučinkovitejši z 18 točkami, Donik jih je dodal 12. Pri domačih je Marko Radosavljević dosegel 16 točk, Fran Peterlin pa 13.

Zmagi za Calcit Volley in Novo KBM Branik
V ženski konkurenci je na prvih polfinalnih tekmah Calcit Volley s 3:1 premagal Gen-I Volley, Nova KBM Branik pa s 3:2 SIP Šempeter.