Karim Benzema je navdušil s pravim evrogolom s peto. Francoz je dosegel že 19. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Obeta se zares napet boj za naslov španskega prvaka. Real in Atletico imata zdaj točko več od Barcelone. V primeru enakega števila točk odločajo medsebojne tekme. Izbranci Diega Simeoneja, ki so imeli konec januarja že deset točk naskoka ob tekmi manj, so v zadnjih dveh mesecih popustili. Izpadli so iz Lige prvakov in prejšnjo nedeljo doživeli hladno prho v Sevilli (0:1). V nedeljo se bodo še enkrat podali v Andaluzijo, kjer jih čaka neugodni Betis.

Gil Manzano znova razjezil Katalonce
El clasico
je sodil Jesus Gil Manzano, kar je že pred tekmo povzročilo veliko ogorčenje pri Kataloncih. Prvotno je bil delegiran Antonio Mateu Lahoz, a se je poškodoval na tekmi Lige prvakov med Bayernom in PSG-jem v sredo v Münchnu. Gil Manzano je znova nekajkrat razjezil igralce Barcelone, ki se jim po koncu tekme nikakor ni uspelo pomiriti.

Mojstrovina Benzemaja s peto
V prvem polčasu so imeli terensko premoč Katalonci, ki pa so bili neučinkoviti. V 13. minuti je povedel Real. Lucas Vazquez je z desne strani podal pred vrata, Karim Benzema pa je spretno s peto preusmeril žogo v mrežo tik ob bližnji vratnici. Velemojstrska poteza francoskega napadalca. Igralci Barcelone so pri sodniku neuspešno protestirali, da je pred začetkom madridske akcije zaradi prekrška obležal Lionel Messi.

Toni Kroos je s prostega strela povišal na 2:0. Foto: Reuters

Dest preusmeril strel Kroosa v lastno mrežo
V 28. minuti je Ronald Araujo zaustavil prodor Viniciusa Juniorja tik pred kazenskim prostorom. Prejel je rumeni karton, Toni Kroos pa je izvedel prosti strel z leve strani. Nemec ni najbolje streljal, a se je žoga od Sergina Desta odbila v mrežo. Na golovi črti je skušal posredovati Jordi Alba, ki pa žoge z glavo ni uspel odbiti.

Valverde in Messi v okvir vrat
Real je dobil zalet in imel je izjemno priložnost za še višje vodstvo. V 34. minuti je najprej Fede Valverde zadel vratnico, odbito žogo po strelu Vazqueza pa je nato ustavil vratar Marc-Andre ter Stegen.

Vratnico je v sodnikovem dodatku prvega dela zadela tudi Barca. Žogo je v okvir vrat neposredno po strelu iz kota poslal Messi. Vratar Thibaut Courtois je bil presenečen in imel je veliko srečo.

Pozdrav obeh strategov pred el clasicom. Ronald Koeman je odločil finale Lige prvakov leta 1992 na Wembleyju, ko je Barcelona osvojila prvi naslov evropskega prvaka. Zinedine Zidane je z znamenitim volejem v Glasgowu priigral naslov Realu maja 2002. Foto: Reuters

Mingueza vlil upanje Kataloncem
Takoj na začetku drugega polčasa je v igro vstopil Antoine Griezmann, derbi je za nekaj minut zmotil hud naliv. Vidljivost je bila slaba. Po uri igre sta Messi in Jordi Alba kombinirala na levi strani. Branilec je podal pred vrata, kjer je Griezmann prepustil žogo Oscarju Minguezi, ki je z desno nogo potisnil žogo v mrežo.

V 61. minuti je Vinicius Junior z leve strani skušal podati pred vrata, Araujo pa je žogo preusmeril v vratnico. Zinedine Zidane je nato opravil trojno menjavo. Vstopili so Isco, Marcelo in Mariano Diaz. Ronald Koeman je v igro poslal Ilaixa Moribo, Trincaa in Marztina Braithwaita.

Barca zaman zahtevala najstrožjo kazen
Zelo sporen je bil položaj v kazenskem prostoru Reala v 84. minuti. Jordi Alba je zgrešil vrata z leve strani, Braithwaite pa jo je skušal obdržati v igri, Ferland Mendy ga je potegnil za roko in Danec je padel kot pokošen. Gostje so zahtevali enajstmetrovko, a je Gil Manzano pokazal le rumeni karton Jordiju Albi.

Casemiro izključen po dveh grobih štartih
Pet minut zatem je Casemiro v dveh minutah prejel dva rumena kartona. Najprej je pokosil Messija na sredini igrišča, nato pa še Minguezo. Messi je slabo izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora, Courtois ni imel težav.

Moriba stresel prečko
Na vrsti so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. Prav v zadnjem napadu na tekmi je Clement Lenglet podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Ilaix Moriba z volejem stresel prečko. Odbito žogo je slabo zadel vratar Barcelone ter Stegen, ki je stekel v napad. Takoj zatem je Gil Manzano označil konec el clasica.

Real po 43 letih dobil tri el clasice zapored
Prvič po letu 1978 je Real dobil tri el clasice zapored. Marca lani je bilo na stadionu Santiago Bernabeu 2:0, jeseni pa 3:1 na Camp Nouu. V Ligi prvakov je Real na dobri poti v polfinale, saj je prvo tekmo proti Liverpoolu dobil s 3:1. Povratna tekma bo v sredo in kraljevi klub ima vsekakor najnapornejši spored med vsemi tremi kandidati za naslov.

Najboljši strelec španskega prvenstva Lionel Messi ni imel svojega večera. Foto: Reuters

Messi na zadnjih sedmih tekmah ni zatresel mreže Reala
Messi je proti Realu dosegel 26 golov, a nazadnje je na el clasicu zadetek dosegel maja 2018 ob remiju na Camp Nouu (2:2). Na zadnjih sedmih medsebojnih srečanjih ni zadel.

Nacho imel občutek, da igra finalno tekmo
"To je zares velika zmaga. Na igrišču sem imel občutek, da igramo finale. Prvenstvo seveda ni odločeno, čaka nas še veliko zahtevnih tekem. Odlično smo odigrali protinapade. Vedeli smo, da bo imela Barcelona večjo posest žoge," je poudaril branilec Nacho.

Sergi Roberto: Zdaj moramo čakati na spodrsljaje tekmecev
"Do zadnje sekunde smo upali na izenačenje. Pred tekmo smo imeli usodo v svojih rokah. Zdaj je nimamo več. Moramo čakati na spodrsljaje tekmecev in dobiti vse tekme do konca. Naslov še ni odločen," je bil razočaran Sergi Roberto, ki je vstopil sredi drugega polčasa.