Trimo Trebnje vodi s točko prednosti pred Celjani. Gorenje zaostaja štiri, a ima tri tekme manj. Foto: www.alesfevzer.com

Po izenačenem začetku je Trimo polčas dobil s 17:12. Trebanjci so drugi polčas začeli udarno in hitro razrešili vse dvome s tremi zaporednimi zadetki za plus osem (20:12). Nato se je po izgubljeni žogi gostov zaiskrilo na parketu med Luko Florjančičem in Vidom Levcem, rdeči karton pa je pri domačih prejel Gregor Potočnik.

Rokometna družina Jovičić v nedeljo na nasprotnih straneh

Razmerja moči to ni spremenilo, domači so držali prednost, na dvomestno razliko pa prvič ušli pri 26:16. Pri domačih je bil na koncu najboljši strelec Mihajlo Radojković, ki je dosegel 11 golov. Pri gostih je s petimi prednjačil Vid Levc.

Celjani so na obračunu z Izolo že po prvem polčasu vodili s 17:5, nato pa še povečali prednost. V domači ekipi je bil najučinkovitejši Domen Novak z osmimi, v gostujoči pa Vid Miklavec s petimi goli.

V nedeljo Koper – Gorenje ob 17.25 na TV Slovenija 2 in na MMC-ju
V nedeljo bo v derbiju kroga Koper gostil Gorenje Velenje, ki ima v boju za naslov – ob treh tekmah manj od Trebanjcev in Celjanov – vse v svojih rokah. Prenos obračuna iz Kopra od 17.30 naprej na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.