Rokometaši Gorenja iz Velenja so se znesli nad Celjani in jih v mesecu dni premagali še drugič. To je bil za Celjane četrti zaporedni poraz v prvenstvu, ob dveh neuspehih proti Velenjčanom (23:25 in 30:22) so morali premoč priznati še Koprčanom (29:28) in Trebanjcem (25:24). Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so v Velenju v boj za naslov krenili z novim trenerjem. Potem ko se je vodstvo kluba za sodelovanje zahvalilo Tomažu Ocvirku, je vodenje članske ekipe prevzel Luka Žvižej, a svoj prvenec na klopi pivovarjev bo želel hitro pozabiti.

Velenjski rokometaši z visoko zmago nad Celjani favoriti za naslov

Gorenje je bilo boljše v vseh elementih igre, gostitelji so serijske državne prvake popolnoma nadigrali, izkoriščali so luknje v obrambi in slab večer obeh vratarjev, v svoji obrambi pa so se zanašali na izvrstnega Aljaža Panjtarja, ki je gostujoče napadalce spravljal v obup.

Velenjčani so v mesecu dni kar dvakrat premagali Celjane, ti pa so utrpeli že četrti zaporedni poraz. Na lestvici zdaj vodi Trimo Trebnje, ki ima točko naskoka pred Celjani, še dodatno točko več ima od tretjeuvrščenega Gorenja, ki pa ima tudi dve odigrani tekmi manj.

Eden izmed glavnih junakov tekme: velenjski vratar Aljaž Panjtar, ki je z obrambami razigraval svoje soigralce. Foto: www.alesfevzer.com

Polom Celjanov v prvem polčasu
Velenjčani so derbi začeli udarno, hitro so prevzeli pobudo na igrišču in povedli. V obrambi so igrali zbrano in strnjeno, za nameček je bil zelo razpoložen tudi vratar Aljaž Panjtar, ki je ubranil kopico celjskih strelov. Ob izidu 9:6 je Žvižej zahteval minuto odmora, po kateri je v igro vstopil tudi najizkušenejši velenjski igralec David Miklavčič, ki je v naslednjih minutah z odlično igro ukradel pozornost. Takoj po vstopu je z lobom zadel za 10:6, po prekršku Tilna Kodrina nad Enejem Slatinkom Jovičičem in dvominutno izključitvijo pa se je celjska igra sesula. Vratarja Miljan Vujović in Filip Ivić nista imela svojega večera, v obrambi je bilo ogromno lukenj, v napadu pa premalo kolektivne igre za uspeh.

Obratno je bilo pri Velenjčanih, kjer je vrzel ob odsotnosti Aleksa Kavčiča odlično zapolnil Domen Tajnik, ki je lepo vodil igro v napadu in tudi sam pridno zadeval. Gorenje je zadevalo z vseh položajev, svoje je z zadetki iz protinapadov dodal še Ibrahim Huseljić. Polom Celjanov v prvem polčasu je bil popoln, ko je sireno s šestim zadetkom prehitel Tajnik za neverjetnih 19:10.

Domen Tajnik je dobro izkoristil odsotnost Aleksa Kavčiča, odlično je vodil napad velenjskega kolektiva in bil s sedmimi zadetki tudi najučinkovitejši strelec na tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Velenjčani povedli s +12, pozneje s +13
Že v uvodu drugega polčasa si je Veron Načinović prislužil izključitev za dve minuti, Kenan Pajt je s sedmih metrov zadel za +10 (20:10). Panjtar je v vratih Gorenja še naprej branil izvrstno, v oči pa je na drugi strani bodla predvsem neuigrana celjska obramba, ki je skozi svoje osrčje dovolila odločno preveč lahkih zadetkov. Miha Kavčič je v nadaljevanju dosegel dva zadetka, za +12 (25:13) je po novi veliki napaki v celjskem napadu iz protinapada zadel Pajt, kar je privedlo do nove Žvižejeve minute odmora. Celjani so po pavzi zaigrali z obrambo 5-1, kar je predvsem po zaslugi vratarja Vujovića začasno prineslo želeni učinek. A kaj, ko Celjanom v napadu ni steklo. Panjtar je dobrih 15 minut pred koncem med drugim zablestel z dvojno obrambo iz protinapada, ko je preprečil veselje Načinoviću in Vidu Poteku. Jovičič z igro svojih varovancev v napadu ni bil zadovoljen, zato je po polovici drugega polčasa tudi sam zahteval minuto odmora.

Vratarja zaklenila svoja vrata
V zadnji četrtini tekme sta se razigrala oba vratarja. Vujović in predvsem Panjtar sta obrambe zbirala kot za stavo, krajši strelski mrk gostiteljev je šele po nekaj minutah prekinil Tilen Sokolič (27:16). Velenjčani so nato z dolgimi (uspešnimi) napadi pametno tratili čas, Celjani pa v (pre)hitrih neizdelanih akcijah zapravljali svoje priložnosti. Kavčič je v 52. minuti zadel za najvišjo prednost na tekmi (29:16), popolnoma jasno je postalo, da je derbi odločen. Raven igre je v končnici padla, Celjanom je uspelo poraz po zaslugi Mitje Janca le še malce omiliti.