Črno-beli so v soboto izgubili proti Taboru iz Sežane z 0:3 v uvodnem krogu Prve lige, toda predvsem na povratni tekmi prvega predkroga s Škendijo so izbranci Anteja Šimundže dokazali, da je motiv na evropskih zelenicah poseben. Ludogorec je v prvem krogu kvalifikacij izločil beloruskega prvaka Šahtjor iz Soligorska, potem ko je dvakrat slavil zmago z 1:0.

Šturm zadovoljen po remiju na prvi tekmi z Ludogorcem

Bolgari so večino tekme narekovali ritem igre na Fazaneriji. Imeli so 61-odstotno posest žoge. Sprožili so 14 strelov, a le enega v okvir vrat. Vratar Matko Obradović ni imel veliko dela.

Jalova premoč Bolgarov
Gostje so bili v uvodne pol ure precej nevarnejši. Slovenske prvake so popolnoma stisnili v obrambo, a si vseeno niso priigrali izrazitejših priložnosti. Prva prava je prišla v 21. minuti, ko je z desnico sprožil Pieros Sotiriu, a je strel v kot preusmeril Klemen Šturm. Črno-beli so se disciplinirano branili in prvič zapretili v uvodu 33. minute. Vratar Kristijan Kahlina se je izkazal po nevarnem udarcu Mihaela Klepača.

Nadzor nad dogajanjem na zelenici so nato znova prevzeli Bolgari, a poskusa Kirila Despodova in Caulyja Souze nista bila posebej natančna. V 44. minuti je zaspala osrednja obramba Mure, kar je po podaji v sredino izkoristil Sotiriu, a je žogo slabo zadel.

Mura pritisnila na začetku drugega polčasa
V drugem delu je bil še posebej razpoložen Klepač. Hrvaški nogometaš je v 49. minuti sijajno prodrl, preigral svojega čuvaja, nato pa z dolgim diagonalnim strelom z leve za kakšen meter zgrešil vrata. Luka Bobičanec je le minuto zatem z desnico meril v bližnji kot, a je bil Kahlina pozoren in na mestu.

Po uri igre so bili nevarni tudi gostje. Močni Ikoko se je na desni strani otresel Šturma, a ni ogrozil Obradovića, ki je dobro zaprl kot. V 77. minuti je po izgubljeni žogi Žana Karničnika Ludogorec izpeljal nevaren protinapad, ki ga je končal rezervist Elvis Manu, malce je zgrešil vrata.

Kous zadel prečko po izjemni akciji Karničnika
V 84. minuti je po sijajnem prodoru Karničnika po desni strani žoga prišla do kapetana Žige Kousa, ki je z desnico stresel prečko. Ob koncu so zapretili tudi Bolgari in imeli lepo priložnost, a je Despodov z glavo meril mimo Obradovićevih vrat.

Trezika stavila na zmago Mure nad Ludogorcem

Mura bo v primeru zmage v skupnem seštevku v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov igrala proti zmagovalcu obračuna med Olympiacosom in azerbajdžanskim Neftčijem.

V primeru izpada proti Ludogorcu bi jim v tretjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo nasproti stal zmagovalec obračuna Ferencvaros – Žalgiris.