Na prvi nedeljski tekmi so Štajerci na Krasu podaljšali niz nepremaganosti na pet tekem in s tem so obdržali korak z vrhom lestvice. Maribor ima 24 točk, dve manj od drugouvrščene Olimpije in tri od vodilnega Kopra.

Rok Kronaveter je bil edini strelec na tekmi CB24 Tabor Sežana – Maribor. Foto: www.alesfevzer.com

Tabor, ki ni zmagal na zadnjih petih tekmah, je sedmi.

Maribor, ki je med drugimi pogrešal kaznovanega Nina Žuglja, hitro pa je zaradi poškodbe igro zapustil tudi Mirko Mutavčić, je odločneje začel tekmo. Do prve prave priložnosti je prišel v 11. minuti, ko si je Ognjen Mudrinski v kazenskem prostoru priigral strel, njegov poskus pa je končal nad golom.

V 27. minuti je Rok Kronaveter poslal predložek iz kota, najvišji v kazenskem prostoru je bil Blaž Vrhovec, z glavo pa je meril čez prečko.

V 32. minuti je bil najbližje golu Marko Alvir, ki je uspešno preigraval, streljal je diagonalno, Sežance pa je rešila vratnica. Do odbite žoge je prišel Mudrinski, streljal je "iz prve", a ga je nogometaš Sežane blokiral.

V 37. minuti je Rodrigue Bongogui streljal z roba kazenskega prostora, a ni bil dovolj natančen.

Bongogui je bil prvi v drugem polčasu, ki je poskusil s strelom od blizu, a znova ni bil natančen. Hitro zatem je v obračunu Bongoguija in Mudrinskega slednji padel na tla v kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko. Rok Kronaveter je v 61. minuti zanesljivo izvedel 11-m.

Pozneje gledalci niso videli posebej razburljive predstave, v 87. minuti so sicer gostitelji zadeli, a so sodniki pred tem prekinili igro zaradi prepovedanega položaja. Ob koncu je za malo zgrešil cilj še Kevin Doukoure Grobry.

Kronaveter z bele točke odločil v Sežani

Dva gola Božića za Kalcer Radomlje
Na drugi tekmi dneva je Kalcer Radomlje vodil z 2:0, Mura pa je na koncu izvlekla remi (2:2).

Marko Božić je dvakrat zadel za Kalcer Radomlje, a Mura je na koncu izvlekla točko. Foto: www.alesfevzer.com

Radomljani so prvi na tekmi resneje zagrozili, ko je v šesti minuti s približno 20 metrov sprožil Sandi Nuhanović, izkazal pa se je Matko Obradović. Sledilo je obdobje Murine prevlade, ki pa ni prineslo kakšne posebne nevarnosti

Radomljani so prvi gostitelji, ki so v tokratnem krogu dosegli zadetek. Gedeon Guzina po predložku Ivana Šarića ni najbolje sprejel žoge, a je ta končala pri Marku Božiću, ki jo je neoviran poslal v mrežo (1:0).

V 35. minuti je Zvonimir Blaić z desne poslal predložek v kazenski prostor, tam je bil Guzina, ki je meril z glavo, a je bil nenatančen. Ob koncu prvega polčasa je imel Kalcer priložnost za povišanje vodstva, ko je Jan Gorenc podrl Šarića v kazenskem prostoru. Sodnik je dosodil 11-metrovko, to je izvedel Mark Zabukovnik, Obradović pa se je izkazal z obrambo.

Kalcerju je v 60. minuti uspelo to, kar mu ob koncu prvega polčasa ni. Vodstvo je z mojstrskim golom povišal Božić. V akciji Kalcerja je Žiga Kous izbil žogo do Božića, ki je z okoli 17 m močno meril pod prečko, Matković je bil prekratek.

Božić je imel v 64. minuti priložnost za še tretji gol, a je takrat iz bližine z volejem zgrešil cilj oziroma je zadel zunanji del mreže.

V 70. minuti je nase opozorila tudi Mura, toda Tomi Horvat je slabo končal akcijo, na drugi strani pa je Nuhanović po slalomu v kazenskem prostoru na koncu prešibko streljal.

Lotrić z bele točke, Maroša pa z glavo
Že v naslednjem napadu pa je Mateo Mužek v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Amadeja Marošo. Sodnik je z VAR-om potrdil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Mitja Lotrič (2:1).

V 87. minuti je Mura krenila v akcijo za izenačenje. Dolgo podajo je na vrhu kazenskega prostora sprejel Nardin Mulahusejnović, žoga se je odbila do Kousa, ta pa je podal pred vrata, kjer je bil Amadej Maroša, z glavo je zatresel mrežo (2:2).

Mura je že osem tekem brez poraza in po 14. krogu zaseda peto mesto.

Mura po zaostanku z 0:2 do točke proti Radomljam