Gabriel Jesus je bil neposredno vpleten v oba gola Manchester Cityja. Pri izenačujočem ni zadel žoge, a se je od njega
Gabriel Jesus je bil neposredno vpleten v oba gola Manchester Cityja. Pri izenačujočem ni zadel žoge, a se je od njega "podaljšala" do strelca Sterlinga, pri zmagovitem pa je udaril ob tla in prevaral vratarja Parižanov. Foto: Reuters

Zabavna tekma Lige prvakov v Manchestru, polna akcije, pri čemer so Angleži zasenčili Francoze. A PSG je na začetku 2. polčasa povedel prek Mbappéja. Sledilo je izenačenje Sterlinga in zmagoviti gol Jesusa za slavje Manchester Cityja z 2:1.

Izrazita, a jalova premoč Cityja

Že v 5. minuti je branilec Kimpembe na golovi črti zbil žogo, ki jo je z glavo proti mreži poslal Rodri. Napadi sinjemodrih so se valili, v 35. minuti je Gündogan iz idealnega položaja stresel le vratnico, a so sodniki nato tudi piskali prepovedani položaj. Na drugi strani je Mbappé v 44. minuti zapravil lepo priložnost za dokončanje protinapada. Razmerje v poskusih strelov v prvem polčasu: 11:3 za Manchester City.

Na jubilejni 50. tekmi v Ligi prvakov je Kylian Mbappé točno v 50. minuti popeljal PSG v vodstvo z že 29. golom kariere v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Sterling odgovoril na zadetek Mbappéja

Po odmoru so Parižani prevzeli vajeti in v 50. minuti je na svojem 50. nastopu v Ligi prvakov zadel Kylian Mbappé. Kombiniral in podal je Lionel Messi, žoga pa se je tudi malce srečno odbila naravnost do francoskega napadalca, ki je med nogami matiral Edersona. Po dobri uri igre je Manchester City le kronal pobudo: Rodri je podal globinsko žogo do Walkerja, pred vrati ni žoge zadel rezervist Gabriel Jesus, zato pa jo je ob drugi vratnici v gol poslal Rahim Sterling.

Odločila edina Guardiolova menjava

V 76. je Gabriel Jesus le zadel prav in potrdil preobrat v Manchestru. Mahrez je z desne strani poslal predložek, Bernard Silva pa je odložil žogo za bolje postavljenega Brazilca, ki je matiral Navasa za 2:1. Jesus je bil sicer edina menjava Pepa Guardiole, ki jo je opravil v 54. minuti ob zaostanku z 0:1.

Zdaj že 37-letni Ljubljančan Samir Handanović je odigral 23. tekmo v Ligi prvakov in petič ostal nepremagan, s čimer je pripomogel, da se je z Interjem prvič v karieri prebil v izločilne boje najboljšega evropskega klubskega tekmovanja. Foto: Reuters
Sorodna novica Manchester United z zmago v osmino finala, Chelsea napolnil mrežo Juventusa

Handanović nepremagan, Džeko udaril dvakrat

Edin Džeko je dosegel 50. gol v evropskih tekmovanjih na 112. tekmi pod okriljem Uefe in na široko odprl vrata Interju osmini finala. Foto: Reuters

Inter je v skupini D gostil Šahtar, pri čemer je vrata Milančanov vso tekmo seveda branil kapetan Samir Handanović, ki je z dvema obrambama ohranil mrežo nedotaknjeno, v končnici pa mu je ob strelu Dodoja pomagal še okvir vrat. Na drugi strani so črno-modri oblegali ukrajinske rudarje, katerih obrambne okope je po uri igre prebil Edin Džeko. V 61. minuti je bosanski veteran zadel z roba kazenskega prostora, že čez sedem minut pa je podvojil vodstvo, ko je z glavo izkoristil natančen predložek Ivana Perišića.

Inter je krog pred koncem pri 10 točkah in ker Šerif ni še drugič premagal Reala iz Madrida, se v Milanu veselijo preboja v izločilne boje.

Zadetka Džeka zagotovila Interju zmago nad Šahtarjem

Brez Bizjaka v postavi Šerifa proti Madridu

V isti skupini je član Šerifa Tiraspol Lovro Bizjak, ki je zaradi težje poškodbe noge odsoten vse od sredine avgusta in še ni zaigral v Ligi prvakov. 28-letnik iz Šmartna ob Paki se sicer počasi vrača, a še ni nazaj v postavi Šerifa.

Real Madrid se je oddolžil Šerifu za senzacionalni poraz na Santiagu Bernabeu z 2:1. Tokrat je bila slika v Tiraspolu, sicer prestolnici samooklicane države Pridnestrje, obrnjena. Beli balet je zmagal s 3:0, zmaga pa ni bila ogrožena vse od vodilnega zadetka Davida Alabe v 30. minuti. Ob izdihljajih 1. polčasa je zabil Toni Kroos, ni pa šlo niti brez gola sicer svežega obsojenca Karima Benzemaja.

Nad Oblakom se je v zadnjih tednih povečal pritisk, saj je prejemal zanj netipično veliko število golov. Ob vrnitvi iz Slovenije je Škofjeločan že zaklenil vrata proti Osasuni (1:0), tokrat pa je klonil v 87. minuti in Madridčani so izgubili. Foto: Reuters

Osupljivi Messias matiral Oblaka

Junior Messias je avtor ene najbolj neverjetnih nogometnih zgodb leta. S prvim strelom v tretjem nastopu za Milan je odločil tekmo pri Atleticu iz Madrida. Foto: Reuters

Izredno pomembno tekmo je izgubil Jan Oblak. Atletico Madrid je zaman pritiskal proti vratom Milana, nato pa je v 87. minuti tekmo v korist gostov odločil rezervist Junior Messias.

Neverjetna zgodba junaka rdeče-črnih. 30-letnik je odločil ključno tekmo v Ligi prvakov za Milan, še pred tremi leti je igral v četrti italijanski ligi. Pri 23. letih je emigriral iz Brazilije v Italijo v želji po boljšem življenju, pri čemer se je preživljal kot dostavljavec gospodinjskih aparatov, nogomet pa je igral zgolj za veselje in druženje.

Atletico po porazu na dnu skupine

Milan se je zdaj z zmago vrnil v igro za napredovanje, točkovno je izenačen z Atleticom, oba pa še vedno za točko zaostajata za drugouvrščenim Portom, ki je tokrat izgubil proti več kot zanesljivo vodilnemu Liverpoolu. Varovanci Jürgena Kloppa so z goloma Thiaga Alcantare in Mohameda Salaha zmagali z 2:0. Zasedba Diega Simeoneja mora zdaj zmagati pri Portu, a hkrati Milan ne sme slaviti proti Liverpoolu, ki bo decembra z glavami pri bojih v Premier ligi.

Kevin Kampl je prvič nosil kapetanski trak RB Leipziga, ki je v Bruggeju slavil s čisto petardo. Foto: Reuters

Kamplovi biki do najvišje zmage kroga

Najmanj pritiska je bilo pri Kevinu Kamplu in Leipzigu, ki je v skupini z Manchester Cityjem in PSG-jem že prej ostal brez možnosti za napredovanje. Zdesetkani rdeči biki so se znesli v Belgiji nad Club Bruggejem. Nekdanji reprezentant Slovenije je kot najstarejši igralec gostov prvič v karieri nosil kapetanski trak Leipziga. Že v prvem polčasu so Nemci razbili gostitelje s kar 4:0, na koncu je bilo čistih 5:0.

Sebastien Haller je podrl rekord Erlinga Hallanda, s tem, da je na prvih petih tekmah kariere v Ligi prvakov dosegel kar 9 golov. V letošnjem LP-ju so kot Haller prav na vsaki tekmi zadeli le še Robert Lewandowski in Cristiano Ronaldo. Neverjeten dosežek in družba za v Franciji rojenega napadalca. Foto: Reuters

Pravljica Ajaxa in Hallerja se nadaljuje

Ajax nadaljuje izjemne predstave v Ligi prvakov, saj je tudi v 5. krogu dosegel peto zmago in je s popolnim izkupičkom tudi dokončno postal zmagovalec skupine C. Pri zadnjem Bešiktašu so se Nizozemci sicer znašli v zaostanku, a v drugem polčasu je rezervist Sébastien Haller najprej izenačil v 54. minuti, v 69. minuti pa dokončal preobrat. 27-letni reprezentant Slonokoščene obale je senzacija letošnjega tekmovanja: zdaj je Haller že pri devetih golih, ki jih je dosegel v sploh prvih petih nastopih v Ligi prvakov.

Dortmund izločen v Lizboni

Drugi potnik za osmino finala iz skupine C je Sporting, ki je doma s 3:0 odpravil oslabljeno Borussio Dortmund. Pedro Goncalves je dosegel dva zadetka v prvem polčasu, v 81. minuti pa tudi zgrešil enajstmetrovko, a je njegovo napako za 3:0 popravil Pedro Porro. Gostje so od 74. minute igrali z igralcem manj, izključen je bil Emre Can, v sodniškem dodatku pa so vendarle dosegli časten gol.