Zoran Dragić se je izkazal z dvojnim dvojčkom. V 28 minutah je prispeval 17 točk in 10 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so v sijajni formi. Nanizali so 13 zmag v obeh mednarodnih tekmovanjih. Po nedeljski zmagi nad Partizanom v kultnem Tivoliju se je evforija prenesla tudi v Stožice. Vzdušje v največji dvorani v Sloveniji že dolgo ni bilo tako dobro.

Ljubljančani so z deseto zmago skočili na tretje mesto v skupini B in so krog pred koncem rednega dela na pragu tega, da si v osmini finala zagotovijo prednost domače dvorane. Ta bo v izločilnih bojih še kako pomembna, saj se bodo vsi obračuni igrali na zgolj eno dobljeno tekmo.

Zoran Dragić je prispeval 17 točk in 10 skokov, Jaka Blažič je dodal 13 točk. Pri Špancih je Martin Hermannsson zbral 16 točk, slovenski reprezentant Mike Tobey pa 14.

Valencia po slabšem startu hitro ujela ritem
V prvi četrtini so zmaji z delnim izidom 10:0 povedli z 18:9 po košu Alena Omića. Španci so precej bolje zaključili uvodno četrtino. Xabi Lopez Arostegui je s košem in dodatnim prostim metom poskrbel celo za minimalno prednost po desetih minutah (20:22).

Zmaji leteli po parketu v drugi četrtini
Zalet so gostje prenesli na začetek druge četrtine. Guillem Ferrando je povišal na 23:31. Edo Murić in Pullen sta s trojkama hitro znižala zaostanek, zmajem je stekel met izza črte. Tudi Melvin Ejim je zadel za 39:35. Louis Labeyrie je dosegel zadnji dve točki za Valencio štiri minute pred odmorom, nato pa je Olimpija z delnim izidom 11:0 končala prvi polčas. 23 sekund pred odmorom je Dragić zadel trojko za vodstvo s 50:37.

Zmaji strli Valencio v Stožicah

Španci udarno začeli zadnjo četrtino
Na začetku drugega polčasa si je Olimpija priigrala najvišjo prednost na tekmi (55:39). Valencia se je ob koncu tretje četrtine približala na 66:56.

Španci so udarno začeli zadnjo četrtino. Z delnim izidom 12:0 so celo prevzeli vodstvo. Lopez Arostegui in Hermannsson sta zadela izza črte. Šest minut pred koncem je Olimpija zaostajala z 68:71.

5000 gledalcev se je zbralo v Stožicah in vzdušje je že malo spominjalo na Evroligo. Foto: www.alesfevzer.com

Odlična obramba Olimpije v končnici
Prav nič ni kazalo, da se bo Valencii popolnoma ustavilo v napadu. Kar tri minute in 34 sekund gostje niso dosegli niti točke. Obramba Olimpije je bila odlična in z enajstimi zaporednimi točkami so zeleno-beli povedli z 79:71. Minuto in pol pred koncem je Dragić zadel tretjo trojko na tekmi. Lopez Arostegui je znižal na 79:74, a nato Tobey in Hermannsson nista bila natančna. Jaka Blažič je z dvema prostima metoma potrdil zmago zmajev 15 sekund pred zadnjim piskom sirene.

Golemac: Neverjeten dosežek je dvakrat v sezoni premagati Valencio
"Bila je zahtevna tekma. Na trenutke nismo bili osredotočeni, a našli smo srce in značaj, ki sta zelo pomembna. Zahvala tudi občinstvu, ki je pomagalo, ko smo bili v črni luknji. Neverjeten dosežek je dvakrat v sezoni premagati Valencio. Imajo nekaj težav s poškodbami, ampak to je ekipa, ki v Španiji spada med najboljše štiri in ki lahko osvoji Evropski pokal,” je povedal trener Jurica Golemac.

Ljubljančani bodo prihodnji teden odigrali zadnjo tekmo v skupinskem delu, pomerili se bodo s Promitheasom v grškem mestu Patras.