Maribor je po zadetku neuničljivega Marcosa Tavaresa (spet je bil pravi čas na pravem mestu) dobil še tretje zaporedno gostovanje v Sežani, skupno je zdaj na prvoligaških srečanjih na Krasu 4:4 v zmagah. Zanimivo, da na stadionu Rajka Štolfe še ni bilo remija med češnjicami in vijoličastimi. Foto: www.alesfevzer.com

Tokrat torej ni odločil odlični strelec Ognjen Mudrinski, ki se je vrnil v prvo enajsterico, ampak veterana, pri čemer je 38-letni Tavares v 73. minuti zadel ob prvem dotiku z žogo. A do takrat so morali vijoličasti marsikaj pretrpeti ...

Zadetki s tekme CB24 Tabor Sežana - Maribor

Tabor (trener Dušan Kosić je na dan tekme praznoval 51. rojstni dan) je začel napadalno in si takoj priigral nekaj priložnosti, povedel pa v 13. minuti. Makoumbou je v kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Bongonguija, strel z bele točke je zanesljivo unovčil Dino Stančič, kar je bil njegov deseti zadetek v letošnjem državnem prvenstvu. Ob branjenju si je ramo poškodoval Ažbe Jug, ki ga je moral zamenjati 22-letni nizozemski vratar Menno Alexander Bergsen, debitant na prvoligaškem prizorišču.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Bongongui znova padel v kazenskem prostoru, po ogledu videoposnetka pa vendarle ni bilo enajstmetrovke.

Kar trikrat smola za Maribor
Maribor je imel več priložnosti, vendar prave sreče ni bilo, saj je v prvem polčasu kar trikrat zadel okvir vrat: v 10. minuti Aljaž Antolin po podaji Šturma, v 28. minuti Martin Milec in v 36. minuti Mudrinski, ki mu je z desne strani lepo podal Milec.

Tudi statistika potrjuje, da je bil Maribor v prvem delu podjetnejši, žogo je imel v posesti 61 odstotkov igralnega časa, v strelih na gol je bilo 2:9 (v okvir vrat 1:4).

Po novi vratnici vendarle mariborski zadetek
Po premoru je Radovan Karanović v igro poslal Roka Kronavetra, ki je imel hitro pomembno vlogo. V 52. minuti je podal Đorđu Ivanoviću, ki je sprožil z levico, toda zadel je – vratnico, od katere se je žoga odbila v golavt. Dve minuti pozneje pa se je le izšlo. Po odbiti žogi Salkića je Rok Kronaveter udaril proti golu in svoj 300. nastop v prvoligaški konkurenci začinil z zadetkom.

Tavares v polno takoj po vstopu v igro
Maribor je nadaljeval napadalni pristop, pred končnico pa sta na igrišče pritekli okrepitvi: Tavares (zamenjal je Mudrinskega) in Žugelj (Šturm). 38-letni Marcos Tavares je takoj potrdil smiselnost Karanovićeve odločitve in po podaji Mitrovića ob prvem stiku z žogo zadel iz bližine, s tem pa vijoličastim zagotovil še kako pomembne tri točke, sploh zaradi spodrsljaja prejšnji teden proti Radomljam (0:0).

V 76. minuti je zaradi igranja z roko (zunaj kazenskega prostora) Erik Salkić sprva dobil rdeči karton, vendar je sodnik Ponis po ogledu videoposnetka spremenil odločitev in kapetan Tabora je lahko ostal na zelenici.

V strelih je bilo na koncu 6:16 (3:8). Za CB24 Tabor Sežano je to četrti poraz v zadnjih petih krogih.

Tekmo v Sežani je spremljalo 1000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO/M. R.
Kalcer je v prejšnjem krogu remiziral z Mariborom (0:0), tokrat pa pokvaril večer še Muri. Na lestvici je ekipa iz Radomelj zdaj le še točko za lokalnim rivalom iz Domžal. Ivan Šarić se je izkazal z golom in podajo. Foto: www.alesfevzer.com

Kalcer Radomlje Muri preprečile skok na 3. mesto
Na večerni sobotni tekmi so Kalcer Radomlje s 3:2 presenetile Muro. Ivan Šarić se je odlično znašel v 18. minuti in zadel z glavo, v 32. minuti pa je bil najzaslužnejši, da je žoga v kazenskem prostoru prišla do Sandija Nuhanovića, ki je povišal na 2:0. Na potrditev zadetka je bilo treba po ogledu posnetka čakati skoraj pet minut.

Na začetku drugega polčasa je Mihael Klepač, ki je v 13. minuti zadel prečko, po lepem preigravanju podal pred gol, kjer je imel osamljeni Mirlind Daku lahko delo. Zmago Radomljanov, ki so v prejšnjih osmih krogih kar petkrat remizirali, je z lepim strelom s 16 metrov potrdil Tomislav Mrkonjič (podajalec: Čalušić). V 94. minuti je Tio Cipot (zadel je na drugi tekmi zapored) po podaji Luke Bobičanca Muri vlil nekaj upanja, toda zmanjkalo je časa in Mura je tudi drugič v letu 2022 izgubila s Kalcerjem, s tem pa zapravila priložnost, da na 3. mestu prehiti Olimpijo, ki jo v nedeljo ob 20.15 čaka zahteven obračun v Kopru.

V strelih na gol je bilo 7:10 (5:5).