Po prigarani zmagi Maribora pri Taboru v soboto (1:2) je bil v nedeljo na potezi Koper, ki doma na Bonifiki ni zatajil proti tretjeuvrščeni Olimpiji.

Vratar Olimpije podrl Colleyja

Po nekaj priložnostih na obeh straneh je v prvem polčasu zavrelo v 41. minuti, ko je vratar Olimpije Ivan Banić podrl prodirajočega Lamina Colleyja. Gambijskega napadalca je v ogenj z natančno globinsko podajo poslal Andrej Kotnik.

Izvedbo najstrožje kazni je prevzel Kaheem Parris, ki je poslal Banića v napačno smer, sam pa rutinirano zatresel mrežo Ljubljančanov.

Dve priložnosti Nukića

V prvem delu tekme je dvakrat zagrozil napadalec Olimpije Mustafa Nukić. V 19. minuti je njegov strel z desne strani ukrotil Adnan Golubović. V 34. minuti je koprski branilec Žan Žužek v lastnem kazenskem prostoru nespametno podaril žogo agresivnemu Nukiću, ki pa je z diagonalnim strelom poslal žogo mimo desne vratnice.

Koper neporažen že skoraj dva meseca

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Ljubljančani so bili znova več pri žogi, toda domača obramba jim večjih priložnosti ni prepustila. Olimpija je nekajkrat poskusila s streli od daleč, vse preostale napade pa je obramba Kopra uspešno ustavila in zasluženo dosegla peto zaporedno zmago oziroma 18. v sezoni.

Koper je nazadnje izgubil 3. marca doma proti Mariboru (1:2).

Zeljković: Če daš gol, tekmec pa ne, si zasluženo zmagal

Po osmih krogih končno znova zmaga Domžal

Domžale so se oddolžile Bravu za sredni poraz v polfinalu Pokala Slovenije. Ljubljančani so se takrat razveselili zgodovinskega prvega finala, zdaj pa so Domžalčani prekinili niz kar osmih tekem brez zmage v Prvi ligi.

Domžale so se z deseto zmago sezone približale petouvrščenemu Bravu na dve točki zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

V prvih 45 minutah tekme v Spodnji Šiški sta ekipi Brava in Domžal sprožili po dva strela v okvir vrat, a brez uspeha. Podobno je bilo vse do zadnje četrt ure tekme, ko je Arnel Jakupović z dvema goloma odločil drugo soočenje klubov v štirih dneh.

V 76. minuti se je Jakupović sprehodil skozi domačo obrambo in s strelom s približno 10 metrov zatresel mrežo. Avstrijski napadalec je bil natančen tudi v 82. minuti, ko je izkoristil dolgo podajo in s strelom iz prve še drugič matiral Orbanića. Arnel Jakupović je tako prišel do devetega in desetega gola v Prvi ligi, s čimer si deli četrto mesto na lestvici strelcev.

Tako Bravo kot Domžale bodo naslednji krog igrali v nedeljo, 1. maja; Ljubljančane v Stožicah čaka mestni derbi z Olimpijo, Domžale pa bodo gostile zadnjeuvrščeni Aluminij.

Arnel Jakupović je sprožil vse tri strele Domžal v okvir, prvega mu je v 66. minuti vratar Brava še ubranil, naslednja dva pa nič več. Foto: www.alesfevzer.com