Cedevita Olimpija je gladko ubranila naslov državnih prvakov. Enajstič je v 27 finalih serijo končala po najhitrejši poti, s 3:0. Foto: www.alesfevzer.com

Za Cedevito Olimpijo je to drugi zaporedni naslov v Ligi Nova KBM in hkrati tretji v domačih tekmovanjih v tej sezoni. Septembra lani je osvojila superpokal, februarja pa je bila najboljša v Pokalu Spar.

Zmaji hitro do dvomestne prednosti
Zmaji so silovito začeli tretjo tekmo, hitro so povedli z dvomestno prednostjo (0:10), največ so v prvi četrtini vodili za 15 točk (9:24).

Prednost so varovanci Jurice Golemca v drugi četrtini višali iz minute v minuto, v 16. minuti do vodili že za 23 točk (24:47). Ob polčasu je prednost v korist zmajev znašala 20 (36:56).

Helios je bil po vrnitvi na parket nevarnejši, začeli so zadevati trojke, a tudi zmaji so bili še naprej razpoloženi, tako da je Olimpija še naprej brez težav ohranjala visoko prednost (54:77). Domžalčani so s serijo 9:2 nekoliko znižali zaostanek (63:79). Tretjo četrtino je s polaganjem zaključil Jacob Pullen za +18 (63:81).

Cedevita Olimpija do 19. naslova državnih prvakov

Ljubljančani čez stotico
Helios se je v zadnji četrtini približal zmajem, po trojki Carlbeja Leeja Ervina so zaostajali za 13 točk (71:84). Alen Omić je bil razpoložen pod košem, s šestimi zaporednimi točkami je Olimpijo popeljal na +17 (73:90).

Helios je s serijo 6:0 (79:90) prisilil Golemca, da vzame minuto odmora. Po tem je Olimpija naredila serijo 0:5 (79:95). Za konec je Yogi Ferrell zadel trojko, s čimer so zmaji prebili stotico.

Najboljša strelca pri zmagovalcih sta bila Yogi Ferrell z 20 točkami in Zoran Dragić, ki jih je dosegel 18. Pri poražencih je Carlbee Lee Ervin vknjižil 23 točk.

Naziv najkoristnejši igralec finala (MVP) je prejel Alen Omić, ki je bil na vseh treh tekmah najbolje ocenjeni igralec Cedevite Olimpije. Prvo je končal s statističnim indeksom 26, drugo s 25, danes pa je s 16 točkami in 14 skoki prišel do številke 33. Foto: www.alesfevzer.com

Izjave po tekmi
Dejan Jakara
, trener Helios Sunsov: "Pred sezono sem prišel v slačilnico in fantom rekel, da moramo igrati v dveh finalih. Izšlo se nam je v pokalu, kjer smo imeli nekaj sreče z žrebom, presenetili smo sami sebe v Ligi Aba 2 in osvojili tretje mesto, finale Lige Nova KBM pa je bila nagrada za odlično sezono, predvsem pa za naše zveste navijače, ki so nas ves čas spremljali in spodbujali."

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije: "Čeprav smo zmagali s 3:0, serija ni bila lahka. Helios Suns je dobro organizirana ekipa, ki se ni nikoli predala, zato smo morali dati vse od sebe. Razlika v kakovosti nas je pripeljala do naslova. Fantom čestitam za vrhunsko sezono, upam, da jo bomo lahko ponovili."

Alen Omić, najkoristnejši igralec finala: "Ta naslov mi veliko pomeni in je lepa spodbuda za prihodnost. Ves čas smo vedeli, da smo boljši od Helios Sunsov, vendar ga nismo smeli podcenjevati, saj je zlasti na prvih dveh tekmah naredil vse, da bi nas presenetili. Na koncu smo zasluženo zmagali s 3:0 in odhajamo na zaslužene počitnice."

Golemac: V finalu je bila največja kakovostna razlika v zadnjih petih letih