Domžale so z drugo zaporedno zmago le še dve točki za četrtouvrščeno Muro, ki bo v nedeljo gostila Bravo. Foto: www.alesfevzer.com

Zaradi poškodbe Janeza Piška je domači trener Simon Rožman priložnost ponudil Žigi Repasu, ki se je izkazal z dvema zadetkoma. Gorici je nekaj upanja v 84. minuti vlil Miroslav Iličić, vendar je rezervist Barišić odgovoril z dvema zadetkoma, s čimer je potrdil najvišjo domžalsko zmago sezone. V strelih je bilo 12:9 (v okvir vrat 6:5).

Kovačević načel goriško mrežo
Po prvem polčasu so Domžale vodile z 2:0. V 40. minuti je Franko Kovačević po podaji Ivana Durdova imenitno sprožil z 20 metrov, vratar Likar je lahko s pogledom le pospremil žogo, ko se je ta od vratnice odbila v mrežo. To je bil Kovačevićev tretji gol sezone. Hrvaški nogometaš je zadel tudi v prvi resnejši akciji na tekmi v 18. minuti, vendar so v sobi za VAR gol zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavili.

V zaključku prvega polčasa je prvi gol v dresu Domžal dosegel Žiga Repas, tudi on s strelom zunaj kazenskega prostora, pri čemer je žoga zadela osrednjega branilca Gorice Nejca Mevljo. Goričani so bili najnevarnejši v 21. minuti, ko si je Leon Marinič pripravil lep položaj za strel, a ga je Ajdin Mulalić ubranil.

Tudi Barišić dvakrat v polno
Drugi polčas se je začel s hitrim domžalskim zadetkom. Ivan Durdov je bil znova podajalec, Žiga Repas pa je pritekel v kazenski prostor in natančno zaključil akcijo. Jošt Urbančič je nato z diagonalnim strelom dobro meril, Mulalić je imel kar precej dela. Gostje se niso predali, a več od častnega zadetka – Miroslav Iličić je dobro preigraval med tremi domžalskimi branilci – niso zmogli. Na koncu je na sceno stopil 19-letni Bartol Barišić, posojeni nogometaš Dinama, ki je najprej po podaji Mateja Podlogarja zadel z glavo, po domiselni dvojni podaji z Arnelom Jakupovićem in strelom v malo mrežico pa v 88. minuti postavil končni izid.