Iličić je prvič v kadru vijoličastih, potem ko je klub okrepil pred mesecem dni. Srečanje je začel na klopi, v igro je vstopil v 77. minuti. To je prva tekma za Iličića v mariborskem dresu po 26. avgustu 2010 proti Palermu. Foto: www.alesfevzer.com

Maribor je končal tudi niz brez zmag na domači zelenici. V Ljudskem vrtu se je zadnjič treh točk veselil v 2. krogu, ko je premagal Gorico. Vijoličasti ostajajo šesti, Mura, ki je prekinila niz štirih zmag, pa četrta.

Maribor je uprizoril najboljšo predstavo sezone, dosegel je kar pet golov. Foto: www.alesfevzer.com

Trije goli Maribora v prvem polčasu
Martin Milec je v 3. minuti v prvi priložnosti tekme streljal z vrha kazenskega prostora, žoga je zletela prek vrat. Sledili sta še dve priložnosti za Maribor, ki je bil nevarnejši uvodoma, vratar Mure Klemen Mihelak pa je dobro branil svojo mrežo. V 12. minuti je Marko Tolić prejel dolgo podajo, preigraval je v kazenskem prostoru, a so igralci Mure pravočasno izbili žogo.

Luka Bobičanec je v 13. minuti poslal podajo z leve strani proti Mirlindu Dakuju, Ažbe Jug je posredoval zadnji trenutek, tako da napadalec Mure ni imel priložnosti doseči novega gola.

Mura je zmogla le en gol, tega je znova dosegel Mirlind Daku, z 11 goli prvi strelec letošnje sezone v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Watson znova zadel z glavo
Maribor je povedel v 15. minuti. Ivan Brnić je izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Max Watson, ki je še na drugi tekmi zapored zadel z glavo.

V 19. minuti je Watson znova zapretil: po udarcu iz kota je Šved meril z glavo v levi spodnji kot, z obrambo se je izkazal Mihelak. V 21. minuti je Mihael Klepač po podaji Bobičanca zrežiral nevarno akcijo Mure pred mariborskimi vrati. Po pol ure igre je Tolić v novi mariborski priložnosti poslal predložek z desne strani, Žan Vipotnik je streljal z glavo malo mimo vrat.

Odlični Brnić povišal na 2:0
Ivan Brnić
se je v 32. minuti po podaji pri prvem golu vpisal še med strelce. Prejel je podajo na levi strani, hitro je stekel do kazenskega prostora, kjer je z natančnim strelom na oddaljenejšo vratnico premagal Mihelaka (2:0).

Daku je v 38. minuti podal Klepaču, ta je z diagonalnim strelom matiral Juga, toda sodnik je po pregledu videoposnetka odločil, da gola ne prizna, saj je Daku pri tem spotaknil Watsona.

Tolič natančen z bele točke, Daku znižal
V 40. minuti je Tolić padel v kazenskem prostoru, pri tem je zavrelo med nogometaši, sodnik Mihael Antić je po pregledu VAR-a odločil, da je bil nad Tolićem storjen prekršek v kazenskem prostoru, zato je pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Marko Tolić (3:0).

Mirlind Daku je ob koncu prvega polčasa znižal zaostanek po podaji Bobičanca (3:1). To je enajsti gol Dakuja v Prvi ligi.

Krznar: Iličić je dokazal, da je "mega" igralec

Še dva gola Maribora v drugem polčasu
Uvod drugega polčasa je postregel z novimi priložnostmi na obeh straneh. Murino je "zakuhal" Bobičanec, ko je v 49. minuti močno streljal z 18 m, zatresel je zunanji del mreže.

Sledila sta nevarna napada Maribora. V 51. minuti je Tolić podal Brniću, ta je streljal od blizu, Mihelak je ukrotil žogo. Po podaji iz kota je nato žoga končala pri Vipotniku, ki pa ni najbolje zaključil. V 55. minuti je Matic Maruško streljal od blizu, Murina priložnost za novi gol je končala malo mimo vrat. Tolić je v 58. minuti streljal z razdalje, zatresel je vratnico.

Kous po udarcu s komolcem izključen
V 62. minuti pa si je Žiga Kous dovolil nespametno reakcijo in s komolcem v obraz udaril Ignacia Guerrica ter si prislužil rdeči karton.

Pozdrav trenerja Mure Damirja Čontale in Maribora Damirja Krznarja pred začetkom derbija. Foto: www.alesfevzer.com

Po nekaj mirnejših minutah je v 71. minuti Tolić po podaji Aljaža Antolina sprožil močan udarec od blizu, zadel je Mihelaka v glavo. Vratar Mure je nadaljeval igro. V 74. minuti je Tolić s podajo v globino odlično zaposlil Žana Vipotnika, ki je zabil četrti gol Maribora (4:1).

Gol Iličića ob vrnitvi v prvoligaško druščino
Josip Iličić, v igro je vstopil v 77. minuti, je v 82. minuti dobro preigraval, padel je na tla v kazenskem prostoru, toda sodnik ob negodovanju navijačev vijoličastih ni dosodil najstrožje kazni. Je pa Iličić odlično preigraval tudi v 87. minuti, znova je padel na tla v kazenskem prostoru, sodnik je pokazal na belo točko. "Jojo" je mojstrsko izvedel 11-metrovko, žogo je poslal pod prečko, za vodstvo Maribora s 5:1.

Maribor doživel pravi preporod z vrnitvijo Iličića
Sorodna novica Olimpija v drugem polčasu zdržala napade Radomelj

Bravo do zmage v 89. minuti
Bravo je v dvoboju s Sežanci odigral dva različna polčasa.

Prvi je bil za Bravo slab, saj so Sežanci povedli v 31. minuti. Lan Štravs je po kotu z leve strani v osrčju kazenskega prostora prišel do strela, z volejem je dosegel zadetek na svoji drugi zaporedni tekmi.

V drugem polčasu je Bravo zaigral bolje, izenačil je v 74. minuti: po kotu z leve strani je na prvi vratnici žogo v lastno mrežo preusmeril Diego Živulić. Martin Kramarič je s svojim sedmim golom v sezoni poskrbel za ljubljanski preobrat v 89. minuti, takrat je Koprivca premagal s strelom iz bližine.

Tabor ostaja zadnji, kjer ima toliko točk kot Gorica in eno manj od Radomelj. Prav ta trojica vse bolj kandidira za boj za obstanek, saj so preostali klubi že kar nekaj točk spredaj.