Najboljši strelec tekme je bil Joel Embiid. Odlični center je zbral 25 točk in 9 skokov, v zadnji četrtini pa je bil ključen v obrambi. Kamerunec, ki ima po novem francoski potni list, je prvi strelec lige tik pred Dončićem in glavni tekmec Nikoli Jokiću za naziv najkoristnejšega posameznika sezone.

Embiid je zadel trojko za izenačenje na 103 in nato dodal še dve točki v delnem izidu 10:0, s katerim je Philadelphia prelomila tekmo pet minut pred koncem zadnje četrtine. Tyrese Maxey je dosegel 22 točk, James Harden, ki je bil tako kot Embiid vprašljiv za tekmo, je vknjižil 15 točk in 12 podaj.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Dončić je v 37 minutah iz igre metal 9/20, od tega 4/9 za tri točke. 23 točk je prispeval Kyrie Irving (met 8/17), 21 Tim Hardaway. Preostali košarkarji Dallasa niso zmogli dvomestne številke.

"Še imamo možnosti za preboj v končnico. In dokler je tako, ne smemo obupati," je za spletno stran teksaškega kluba dejal 24-letni Dončić.

Dallas je dobil prvo četrtino za devet (Irving 11 točk) in vodil večino tekme. V prvih treh četrtinah je iz igre metal več kot 50-odstotno. Tak je bil odstotek tudi pri metih izza črte. Zadnjo četrtino je Philadelphia dobila s 27:17. Medtem ko so gostitelji zaključili tekmo z delnim izidom 16:5, so Mavericksi iz igre metali 2/9 in izgubili štiri žoge. Dončić je bil edini, ki je dosegel točke za Dallas v zadnjih šestih minutah.

Za nameček sta zmagala neposredna tekmeca Dallasa v boju za končnico LA Lakers in Oklahoma. Mavse čaka zelo neugoden spored na zadnjih petih tekmah rednega dela. Pot jih bo peljala še v Miami in Atlanto, sezono pa bodo zaključili na domačem parketu. V American Airlines Center prihajajo še Sacramento, Chicago in San Antonio.

Sacramento po 16 letih spet v končnici
Z zmago nad Portlandom s 120:80 se je Sacramento tudi matematično uvrstil v končnico, ki je ni videl vse od leta 2006. 16-letna suša je bila najdaljša ne samo v zgodovini Lige NBA, ampak tudi med štirimi glavnimi poklicnimi ligami v ZDA. Novinec Keegan Murray je zadel 188. trojko sezone in s tem podrl rekord med novinci, ki ga je imel Donovan Mitchell.

Anthony Davis in LeBron James sta blestela v United Centru. Foto: Reuters

Izjemna predstava Davisa v rodnem Chicagu
Anthony Davis je bil besen po porazu proti Chicagu v nedeljo popoldne v Los Angelesu. Nekdanji soigralec Patrick Beverley ga je še podžgal s šalami po zmagi Bikov. V United Centru je Davis zrežiral zmago Lakersov (110:121) z 38 točkami in 10 skoki. LeBron James je dodal 25 točk. Znova se je izkazal Austin Reaves z 19 točkami (7/8 iz igre).

"Že vso kariero se le enkrat na leto vrnem v domači Čikago, kjer je moja družina in veliko prijateljev. Vedno najprej pogledam, kdaj igramo v United Centru, ko izdajo koledar rednega dela sezone. Vsi se zavedamo, da se je končnica že začela za nas. Vsaka tekma do konca rednega dela je ključna v boju za končnico. Zdaj imamo popolno zasedbo in to se pozna. Reaves in Russell sta igrala odlično in niso me več podvajali. Vsi smo imeli precej več energije kot v nedeljo na domači tekmi proti Bikom," je bil zadovoljen Davis.

Jalen Williams je bil nepričakovani junak v Oklahomi. Foto: Reuters

Jalen Williams prehitel sireno v Oklahomi
Oklahoma je v dramatični končnici premagala odpisani Detroit s 107:106. Cory Joseph je zadel trojko za vodstvo Pistonsov 14 sekund pred koncem (105:106). Po minuti odmora Josh Giddey ni bil natančen, a je nato Luguentz Dort dobil skok za žogo in Oklahoma je imela še en napad. Giddey ni bil natančen, Jalen Williams pa je ujel žogo in jo potisnil skozi mrežico ob pisku sirene.

Zvezdnik Shai Gilgeous Alexander ni igral zaradi zvitega gležnja. Oklahoma se je vseeno veselila 38. zmage v sezoni in ostaja pred Dallasom. Tudi v medsebojnih tekmah je boljša Oklahoma z 2:1.

Holiday nasul Indiani 51 točk
Indiana je izgubila proti Milwaukeeju s 136:149. Jrue Holiday je nasul 51 točk – rekord kariere.
Janis Andetokumbo je vpisal trojni dvojček (38 točk, 17 skokov in 12 podaj). Goran Dragić je bil na parketu štiri minute in 42 sekund in ni dosegel točke. Pri Indiani je novinec Bennedict Mathurin dosegel 29 točk.

Tekme 29. marca:
PHILADELPHIA − DALLAS
116:108 (28:37, 29:25, 32:29, 27:17)
Embiid 25 (8/17 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 8/9) in 9 skokov, Maxey 22 (4/9 za tri), Melton 17 (5/6 za tri), Harden 15 (4/14 iz igre, 2/6 za tri) in 12 podaj, Niang 14 (4/7 za tri), Harris 13, Reed 5, McDaniels 3, Tucker 2; Dončić 24 (9/20 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 2/2), 10 skokov in 8 podaj v 37 minutah, Irving 23 (8/17 iz igre, 3/7 za tri), Hardaway 21 (5/10 za tri), Wood 9, Hardy 8, Bullock 7, Green 6, Kleber 5, Powell 3, McGee 2.

INDIANA − MILWAUKEE 136:149
Mathurin 29 (11/21 iz igre) in 9 skokov, Nesmith 22 (5/5 za tri), Nwora 18, Smith 17, Nembhard 15 in 15 podaj; Holiday 51 (20/30 iz igre, 3/6 za tri), 8 skokov in 8 podaj, G. Andetokumbo 38 (14/18 iz igre, prosti meti 10/14), 17 skokov in 12 podaj, B. Lopez 21 (9/14 iz igre), Portis 12 ... Dragić 0 (0/1 iz igre) in 1 ukradena žoga v 4 minutah.

BROOKLYN − HOUSTON 123:114
Johnson 31 (11/18 iz igre, 5/9 za tri), Bridges 27 (4/6 za tri), Dinwiddie 20 (8/11 iz igre, 3/4 za tri) in 11 podaj, Claxton 18 in 10 skokov; Porter 31 (11/22 iz igre, 4/10 za tri) in 9 skokov, Sengun 21 in 12 skokov, Martin 15 (3/5 za tri), Green in Christopher po 14.

NEW YORK − MIAMI 101:92
Quickley 24 (8/14 iz igre), Grimes 23 (5/10 za tri), Hart 13, Brunson in Barrett po 12; Vincent 21 (4/5 za tri), Herro 16, Butler in Robinson (4/6 za tri) po 12.

CHICAGO − LA LAKERS 110:121
Vučević 29 (12/16 iz igre, 3/4 za tri) in 12 skokov, DeRozan 22 (9/15 iz igre), White 17 (3/7 za tri), LaVine 16 (8/14 iz igre); Davis 38 (13/20 iz igre, 1/1 za tri, prosti meti 13/14) in 10 skokov, James 25 (10/19 iz igre), Reaves 19 (7/8 iz igre), Russell 17.

MEMPHIS − LA CLIPPERS 132:141
Morant 36 (11/28 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 12/12), Brooks 30 (12/24 iz igre, 2/9 za tri), Aldama 17, Tillman 16, Jackson Jr., Bane in Jones niso igrali; Westbrook 36 (13/18 iz igre, 5/5 za tri) in 10 podaj, Covington 27 (7/7 za tri), Hyland 20 (4/6 za tri), Gordon 14, Leonard in George nista igrala.

OKLAHOMA CITY − DETROIT 107:106
Jal. Williams 27 (11/19 iz igre), Dort 20 (3/7 za tri), Wiggins 19 (3/3 za tri), Giddey 18, Joe 12, Gilgeous Alexancder ni igral; Ivey 24 (5/8 za tri), Wiseman (11 skokov) in Omoruyi (3/5 za tri) po 14, Joseph 13.

SAN ANTONIO − UTAH 117:128
Branham 21, Jones, Mamukelašvili in Graham po 17; Horton Tucker 31 (15/25 iz igre, 6/11 za tri), Dunn 17, Azubuike 12 (6/6 iz igre), Markkanen, Clarkson, Sexton in Gay niso igrali.

PHOENIX − MINNESOTA 107:100
Booker 29 (8/18 iz igre, 1/4 za tri, prosti meti 12/15), Paul 19, Durant 16 (5/18 iz igre, 2/4 za tri) in 8 skokov; Edwards 31 (13/22 iz igre), Towns 25 (5/10 za tri), Reid 15.

PORTLAND − SACRAMENTO 80:120
Sharpe 30 (10/27 iz igre, 6/13 za tri), Knox (12 skokov) in Walker po 12, Lillard in Grant nista igrala; Fox 18, Huerter 17, Sabonis 15 in 12 skokov.