Nina Djordjević je izpolnila cilj in se prebila v finale skoka v daljino, ki bo v sredo ob 20.00. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
David Storl
David Storl je že v prvi seriji kroglo sunil 21,41 metra daleč. Foto: EPA
Jo Pavey
Joanne Pavey, ki bo 20. septembra dopolnila 41 let, je s silovitim finišem v zadnjem krogu strla Francozinji in se veselila uspeha kariere. Foto: EPA
Djordjevićeva s 6,44 metra izpolnila cilj

Na 10 km je Paveyjeva (32:22,39) za dobro sekundo ugnala Francozinjo Clemence Calvin (32:23,58). Še ena Francozinja Laila Traby (32:26,03) si je v dvoboju z Nizozemko Jip Vastenburg priborila bron. Paveyjeva se je od Calvinove ločila 100 m pred ciljem in po srebru v Helsinkih osvojila še drugo odličje na prvenstvih stare celine.
Storl, dvakratni zaporedni svetovni prvak, je že v prvi seriji z 21,41 m ubranil naslov izpred dveh let in prvenstva v Helsinkih. Srebro je osvojil Španec Borja Vivas (20,86 m), bron pa Poljak Tomasz Majewski (20,83 m), dvakratni zaporedni olimpijski zmagovalec iz Pekinga (2008) in Londona (2012).
Djordjevićeva zablestela v drugi seriji
V kvalifikacijah skoka v daljino je Nina Djordjević zasedla 12. mesto (6,44 m) in se prebila v finale, ki bo na sporedu v sredo ob 20.00.
Djordjevičeva je začela s 6,11 m in bila 19. po uvodni seriji. V drugem skoku je pristala pri 6,44 m in napredovala na 10. mesto ter bila med dvanajsterico finalistk. Pred skokom v zadnji, tretji seriji je bila 12. in s tem še vedno med finalistkami. Slovenka, ki je bila predzadnja med vsemi, je zmogla 6,29 m. Ukrajinka Marina Tverdohlib je nato skočila 6,16 m.
V finalu želi skočiti še dlje
"Zelo sem vesela. Tehnično skoki niso bili najboljši, vendar pa je jutri nova tekma in možnost za napredek. V prvem skoku sem prišla pred odrivno desko, imela pa sem veljaven izid, kar je bil tudi prvi cilj. Nato sem šla na polno, ker sem bila razbremenjena. Do zadnjega nisem vedela, ali bom nastopila v finalu. Izjemno sem bila vesela, ko se je izpisala oznaka na semaforju, da sem finalistka," je bila zadovoljna tekmovalka velenjskega kluba. Dodala je še: "Namesto Matije Šestaka, mojega trenerja, ki ga ni tu, mi je med tekmo navodila dajal Srb Goran Obradović, trener Ivane Španović, ki se je v finale uvrstila že s prvim skokom, tako da se je lahko osredotočil le name. V finalu bom letvico postavila še nekaj višje. Želim se čim bolj približati idealnemu skoku."
Tomićevo pobralo v drugem delu
Marina Tomić
se je uvrstila v polfinale v teku na 100 m z ovirami. Dosegla je 14. izid kvalifikacij s 13,12. V večernem polfinalu je zasedla zadnje mesto v prvi skupini (13,32).
"Kar zadeva polfinalni tek, je bil boljši od popoldanskega. Rezultat zato težko razložim. Pobralo me je v drugem delu. Očitno se bolj pozna, kot sem mislila, da sem morala zaradi bolezni teden dni počivati. Še pred mesecem dni sem se igrala z ovirami, zdaj pa mi enostavno zmanjka moči. Po oviri me ne odnese naprej, kot me je prej. Škoda, da ni prvenstvo čez kakšnih 14 dni. Sem pa zadovoljna, ker sem izpolnila svoj cilj," je dejala Tomićeva.
Rudolf izpadel v kvalifikacijah
Žan Rudolf
je tekel v zadnji skupini prvega kroga na 800 m in zasedel osmo mesto (1:48,75). Skupno je bil to 22. izid, za 46 stotink je zaostal za polfinalom, v katerega so se uvrstili po trije najhitrejši v štirih skupinah in še štirje najhitrejši po času. V skupini je zmago slavil Danec Andreas Bube, skupno tretji (1:47,50), najhitrejši med vsemi pa je bil Irec Mark English (1:47,38).
"Najprej sem poslušal nasvete trenerja Svetlana Vujasina. Pred tekom sem vedel, da bo treba teči okrog 1:48, in menil, da bo to šlo in da grem na vse. Tudi drugi tekmeci v skupini so dejali, da gremo proti cilju brez preračunavanja. Prvih 200 m sem šel v ospredje. Potem sem padel nazaj, kar naenkrat je nastala gneča in prerivanje. Po 400 m nisem imel občutka v nogah, čeprav je bil prehod idealen. Sem dobro pripravljen, toda tudi če si pripravljen za svetovni rekord - če ni občutka za taktiko, potem ne gre. Lani nisem tekmoval, letos sem imel edino pravo tekmo v Velenju, kjer pa tudi nisem nastopil zdrav. Pred mano je še veliko prvenstev in glavni cilj so olimpijske igre v Riu de Janeiru čez dve leti," je poudaril Rudolf.