Legenda šprinta Merlene Ottey se lahko pri 50. še vedno kosa z najhitrejšimi evropskimi atletinjami. Foto: Reuters
Snežana Rodič
Snežana Rodič samozavestno pričakuje današnji finale. Prepričana je, da lahko še izboljša kvalifikacijski dosežek in poseže v boj za najvišja mesta. Foto: Reuters
Merlene Ottey
Merlene Ottey ostaja magnet za medije, saj je v Barceloni dobila kar 50 prošenj za intervju. Foto: Reuters
Otteyjeva zvezda v Barceloni

je tekla v slovenski štafeti 4 x 100 metrov in postala najstarejša udeleženka v zgodovini evropskih prvenstev.

Slovenija se pričakovano ni uvrstila v finale, tako kot ne preostale tri štafete, ki so tekmovale v sobotnih kvalifikacijah prvenstva v Barceloni, toda pustila je dober vtis. Zaradi spodobnega izida 44,30 (to je zadostovalo za 13. mesto) in zaradi legendarne Otteyjeve, ki je pri 50. letih še vedno zelo hitra in je bila glavna atrakcija sobotnega dopoldanskega sporeda.

V vrhu atletike že pred 30 leti
Otteyjeva je že leta 1980 pritekla do olimpijske medalje. Na največjih tekmovanjih je osvojila kar 29 medalj, od tega 14 na svetovnih prvenstvih, kar je absolutni rekord. Leta 1995, ko je bila stara 35 let, je na 200 metrov postala svetovna prvakinja. Za Slovenijo nastopa od leta 2002.

Ponesrečena predaja Fridrih-Kokalovič
Moška štafeta 4 x 100 metrov se je končala po zadnji predaji Boštjan Fridrih-Gregor Kokalovič. Kokalovič je izgubil palico in Slovenija je ostala brez rezultata. Tudi moška štafeta 4 x 400 metrov se pričakovano ni uvrstila v finale. Slovenci v postavi Jovanovič, Jagarinac, Macuh in Vončina so tekli 3:08,95 in bili v svoji skupini sedmi, skupno pa 14. od 16 reprezentanc. Ženska štafeta 4 x 400 metrov (Puc, Rebernik, Bajec, Klemen) je bila z izidom 3:41,72 zadnja, 14.

Daneja Grandovec na poti več kot tri ure
V maratonu je zmagala Litovka Zivile Balciunaite, ki je za minuto ugnala Rusinjo Nailjo Julamanovo. Edina slovenska predstavnica Daneja Grandovec je imela na koncu veliko krizo in je končala na predzadnjem, 35. mestu. Za dobrih 42 km je potrebovala 3 ure, 7 minut in 51 sekund.

Rodičeva sposobna doseči osebni rekord
V večernem sporedu bodo oči slovenskih ljubiteljev atletike uprte v Snežano Rodič. Potem ko Martina Ratej v metu kopja ni osvojila medalje, je Rodičeva zadnji slovenski up za najvišje uvrstitve. Na olimpijskem stadionu na Montjuicu se odlično počuti, v kvalifikacijah je s prvim poskusom postavila osebni rekord 14,47 metra. Finale se bo začel ob 19.10.