Mahiedine Mekhissi-Benabbad je bil evropski prvak zgolj uro in pol. Nato so mu naslov zaradi slečene majice in kršitve predpisa v pravilniku odvzeli. Foto: EPA

Francoz je gladko dobil četrtkov tek, gledalce pa je presenetil po skoku čez vodno oviro 100 m pred ciljem, ko je začel slačiti majico. Brez nje je nato prečkal ciljno črto in se začel veseliti naslova evropskega prvaka, ki pa so mu ga pozneje po pritožbi španske reprezentance odvzeli.

Njegova diskvalifikacija pomeni, da je evropski prvak postal njegov rojak Yoann Kowal, drugo mesto je zasedel Poljak Krystian Zalewski, do odličja pa se je dokopal še Španec Angel Mullera, ki je sicer za tretjim mestom zaostal dobri dve sekundi.

Francoz ni prvič poskrbel za škandal
Današnja epizoda ni prva v nizu neumnih in nerazumljivih potez 29-letnika. Znano je, da se zelo rad zabija in prevrača uradne maskote prvenstev, največ prahu pa je dvignil na evropskem prvenstvu v Helsinkih pred dvema letoma, ko se je spravil na maskoto, v kateri je bilo 14-letno dekle. Tudi ko je izvedel zanjo, se za potezo ni opravičil. Leto predtem je v Monte Carlu po teku na 1.500 m s svojim rojakom Mehdijem Baalo na progi želel kar fizično obračunati.

Četrtkov zaključek teka na 3.000 m z zaprekami si lahko znova ogledate v spodnjem videu:

Mekhissi-Benabbad slavil (in bil diskvalificiran)