Na 30 tekmah končnice v karieri je Kopitar zbral 11 golov in 16 podaj, lani pa je bil z 20 točkami skupaj z Dustinom Brownom najučinkovitejši strelec končnice. Foto: Reuters

Po prvem golu v letošnji končnici in prvem golu po 19 tekmah posta oz. po 25. marcu se je Anžetu Kopitarju odvalil kamen, če ne že skala od srca, oz. kot pravijo v Severni Ameriki, se je AK11 znebil "opice s hrbta", pri čemer je "opica" zrasla že v "gorilo". Kopitar je v 48. minuti 4. tekme izenačil na 3:3, minuto zatem pa so Kingsi zabili zmagoviti gol, s katerim so serijo proti St. Louisu izenačili na 2:2, potem ko so izgubili prvi dve tekmi v gosteh.

Vir: Twitter