A je ljubezen do tenisa, želja po igranju in tekmovanju preprosto še vedno premočna.

Čeprav sem v zadnje pol leta odigral le 5 turnirjev, od tega sem dva moral predati v prvem krogu, na enega sem potoval poškodovan, sem na preostalih dveh prikazal dobro igro. Na ATP-turnirju serije 250 v Turčiji sem se uvrstil v glavni krog, premagal Baghdatisa in bil blizu zmagi nad Monfilsom. Tukaj v Šanghaju pa sem zmagal. Vseeno pa o nadaljnjih načrtih in ciljih težko govorim, saj je vse odvisno od mojega telesa. Delam vse, da bi lahko še čim dlje užival v igranju tenisa, potem bomo videli.

Blaž Kavčič po zmagi na turnirju serije challenger v Šanghaju. To je že njegov 17. osvojeni tovrstni turnir. Do turnirske lovorike, vsaj ene letno, je prišel že deseto leto zapored.