Formula 1 - Arhiv

Verstappna zaradi neprimernih besed čaka družbenokoristno delo

Formula 1 Verstappna zaradi neprimernih besed čaka družbenokoristno delo

20.9.2024

Nizozemski dirkač formule 1 Max Verstappen si je zaradi nepazljive izbire besed na novinarski konferenci za VN Singapurja prislužil kazen, poročajo agencije. Tekmovalni komisarji so ga obsodili na javno oz. družbenokoristno delo.

Piastri zmagovalec v Bakuju, Norris vendarle pred Verstappnom

Formula 1 Piastri zmagovalec v Bakuju, Norris vendarle pred Verstappnom

15.9.2024

Avstralski dirkač Oscar Piastri (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Azerbajdžana v Bakuju. Drugi je bil zmagovalec sobotnih kvalifikacij Charles Leclerc (Ferrari), tretji George Russell (Mercedes).

Hladna prha za Norrisa in McLaren v kvalifikacijah Bakuja

Formula 1 Hladna prha za Norrisa in McLaren v kvalifikacijah Bakuja

14.9.2024

Lando Norris, eden najbolj vročih dirkačev v drugi polovici sezone formule ena, je kvalifikacije za VN Azerbajdžana v Bakuju končal že v prvem delu kvalifikacij. 'Pole' si je privozil Charles Leclerc s ferrarijem.

Boj za naslov prvaka ali kako se je McLaren ustrelil v koleno

Formula 1 Boj za naslov prvaka ali kako se je McLaren ustrelil v koleno

12.9.2024

Pred kratkim smo bili priča novi dobri dirki v letošnji sezoni formule ena. Tifosi so z zmago Charlesa Leclerca na dirki za VN Italije v Monzi prišli na svoj račun, v oči pa bodejo precej nenavadno oziroma nerazumno ravnanje ter odločitve McLarna.

Adrian Newey bo nadaljeval kariero v ekipi Aston Martin

Formula 1 Adrian Newey bo nadaljeval kariero v ekipi Aston Martin

10.9.2024

Oblikovalska zvezda formule 1 Adrian Newey je sporočil, da se je pridružil Aston Martinu z namenom, da ekipi pomaga do naslova svetovnega prvaka.

Največ presenetljivih zmagovalcev formule ena v Avstriji, najmanj pa v Bahrajnu

Športni SOS Največ presenetljivih zmagovalcev formule ena v Avstriji, najmanj pa v Bahrajnu

5.9.2024

VN Avstrije je tista v trenutnem koledarju formule ena, na kateri zmagovalec najredkeje nato tudi osvoji naslov svetovnega prvaka. Z drugimi besedami − gre za prizorišče, ki prinaša največ presenečenj.

Leclerc drugič v sezoni najboljši, Verstappen šele šesti

Formula 1 Leclerc drugič v sezoni najboljši, Verstappen šele šesti

1.9.2024

Monaški dirkač formule 1 Charles Leclerc (Ferrari) je slavil na dirki za VN Italije v Monzi. Drugo in tretje mesto sta osvojila voznika McLarna Avstralec Oscar Piastri in Britanec Lando Norris.

Oba McLarna bosta startala s prve vrste v Monzi, Verstappen šele sedmi

Formula 1 Oba McLarna bosta startala s prve vrste v Monzi, Verstappen šele sedmi

31.8.2024

Lando Norris (McLaren) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko formule ena za VN Italije v Monzi. Drugi je bil njegov moštveni kolega Oscar Piastri, tretji pa voznik Mercedesa George Russell. Max Verstappen (Red Bull) je bil šele sedmi.

Hamiltona bo pri Mercedesu nasledil 18-letni Antonelli

"Novo poglavje v naši zgodovini" Hamiltona bo pri Mercedesu nasledil 18-letni Antonelli

31.8.2024

Mercedes bo v sezoni 2025 vse stavil na 18-letnega Italijana Andreo Kimija Antonellija. Najstnik iz Bologne bo v bolidu formule 1 nasledil Britanca Lewisa Hamiltona, ki se po sezoni seli k Ferrariju.

Slavje oranžnih v Zandvoortu, a ne Verstappna, temveč Norrisa in McLarna

Formula 1 Slavje oranžnih v Zandvoortu, a ne Verstappna, temveč Norrisa in McLarna

25.8.2024

Lando Norris (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Nizozemske v Zandvoortu. Drugo mesto je osvojil Max Verstappen (Red Bull), tretji je bil Charles Leclerc (Ferrari).

Norris s 'polom' pokvaril oranžno zabavo v Zandvoortu

Formula 1 Norris s 'polom' pokvaril oranžno zabavo v Zandvoortu

24.8.2024

Nizozemski ljubitelji formule ena so pričakovali 'pole' Maxa Verstappna v kvalifikacijah za VN Nizozemske v Zandvoortu. Namesto tega so bili priča McLarnovi prevladi, najboljši startni položaj za nedeljsko dirko pa si je zagotovil Lando Norris.

Doohan dobil prednost pred Schumacherjem

Formula 1 Doohan dobil prednost pred Schumacherjem

23.8.2024

Dosedanji rezervni dirkač moštva formule 1 Alpine Jack Doohan bo v sezoni svetovnega prvenstva 2025 napredoval na stalni dirkaški sedež v ekipi.

Sainz v prihodnjih dveh sezonah pri Williamsu

Formula 1 Sainz v prihodnjih dveh sezonah pri Williamsu

29.7.2024

Carlos Sainz mlajši bo po koncu sezone svetovnega prvenstva formule ena zapustil moštvo Ferrarija in prihodnji dve leti vozil za Williams.

Russell zaradi prelahkega avtomobila diskvalificiran, zmaga pripadla Hamiltonu

Formula 1 Russell zaradi prelahkega avtomobila diskvalificiran, zmaga pripadla Hamiltonu

28.7.2024

George Russell (Mercedes) je prvi prečkal ciljno črto na dirki formule ena za VN Belgije v Spa-Francorchampsu, a je bil zaradi prelahkega vozila diskvalificiran. Zmago je tako 'podedoval' moštveni kolega Lewis Hamilton.

Verstappen najhitrejši, a bo štartal z enajstega mesta

Formula 1 Verstappen najhitrejši, a bo štartal z enajstega mesta

27.7.2024

Najhitrejši v kvalifikacijah za VN Belgije v formuli 1 je bil Nizozemec Max Verstaopen (Red Bull), a bo zaradi menjave pogonske enote v dirkalniku začel z deset mest slabšega izhodišča. S prvega mesta bo dirko začel Charles Leclerc (Ferrari).

Ocon bo po sezoni okrepil vrste Haasa

Formula 1 Ocon bo po sezoni okrepil vrste Haasa

25.7.2024

Francoski dirkač Esteban Ocon bo v prihodnje v formuli ena dirkal za ekipo Haas, je danes sporočilo ameriško moštvo.

Norris primoran Piastriju prepustiti zmago v Budimpešti

Formula 1 Norris primoran Piastriju prepustiti zmago v Budimpešti

21.7.2024

Oscar Piastri (McLaren) je veliki zmagovalec dirke formule ena za VN Madžarske v Budimpešti. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni kolega Lando Norris, tretji je bil Lewis Hamilton (Mercedes).

Norris dobil kvalifikacije v Budimpešti

Formula 1 Norris dobil kvalifikacije v Budimpešti

20.7.2024

Lando Norris je zmagovalec sobotnih kvalifikacij pred nedeljsko dirko formule ena za VN Madžarske v Budimpešti. V prvi startni vrsti se mu bo pridružil moštveni kolega pri McLarnu Oscar Piastri.

Hamilton po dveh letih in pol dočakal novo zmago, rekordno deveto v Silverstonu

Formula 1 Hamilton po dveh letih in pol dočakal novo zmago, rekordno deveto v Silverstonu

7.7.2024

Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec dirke formule ena za veliko nagrado Velike Britanije v Silverstonu. Sedemkratni svetovni prvak je zmagal prvič po dveh letih in pol, skupaj pa že 104. v karieri.

Šov Britancev na kvalifikacijah za domačo dirko v Silverstonu

Formula 1 Šov Britancev na kvalifikacijah za domačo dirko v Silverstonu

6.7.2024

George Russell (Mercedes) je dobil kvalifikacije v Silverstonu pred nedeljsko veliko nagrado Velike Britanije v svetovnem prvenstvu formule ena. Trije Britanci bodo domačo dirko začeli na prvih treh startnih položajih. To se je zgodilo prvič po letu 1968.