Novi stari svetovni prvak Sebastian Vettel je po koncu dirke uprizoril šov za indijske ljubitelje kraljice motošporta. Foto: Reuters

Sem popolnoma brez besed. Bil sem povsem prazen, ko sem prečkal ciljno črto. Veliko časa sem razmišljal, kaj povedati v takšnih trenutkih. Rad bi se zahvalil vsem, ki stojijo za našim moštvom. To vsekakor ni bila lahka sezona. Morda ljudje menijo, da je bila, a ni tako. Še posebej je bilo težko poslušati žvižge, potem ko nisem storil nič narobe, a vselej sem na tovrstna negodovanja odgovarjal na progi in s tem sem zelo zadovoljen.

Sebastian Vettel
Dirko je s fantastičnim štartom odprl Felipe Massa, ki je hitro švignil na drugo mesto in vodstvo prevzel v 2. krogu, ko je Sebastian Vettel opravil prvi postanek. Foto: Reuters
Mark Webber
Vettlov moštveni kolega Mark Webber je dolgo časa vodil, nato pa je moral v zelo kratkem času dvakrat opraviti postanek, tako da je za Nemcem zelo hitro zaostal. Na koncu mu jo je zagodel še menjalnik, zaradi česar indijske preizkušnje ni dokončal. Ob izstopu iz dirkalnika je jezno odvrgel rokavice, ob prihodu v bokse pa je le skomignil z rameni ter se cinično smehljal kameram in fotografskim objektivom. Foto: Reuters
Vettel po četrtem naslovu hvaležen tudi Mateschitzu
Vettel četrtič zapored svetovni prvak

Izjemni Nemec, ki je dobil tudi prejšnji dve izvedbi dirke blizu New Delhija, je tako zmagal še šestič zapored. Po poletnem premoru je preprosto neustavljiv, ob nedeljskem indijskem uspehu je dobil dirke za VN Belgije, Italije, Singapurja, Koreje in Japonske.

25.000 evrov kazni zaradi proslavljanja
Po slavnostni podelitvi so komisarji FIE obiskali Sebastiana Vettla in mu postavili nekaj vprašanj v povezavi s proslavljanjem zmage in novega naslova svetovnega prvaka. Nemec je namreč po dirki uprizoril šov za gledalce in svoj dirkalnik na stezi vrtel okoli njegove osi, namesto da bi ga preprosto parkiral pod zmagovalnim odrom. Ekipa Red Bull bo morala zaradi tega plačati 25.000 evrov kazni, Vettel pa je dobil opomin.

Na zmagovalni oder sta se uvrstila še Nico Rosberg, ki je zaostal slabe pol minute, in Romain Grosjean, ki je po katastrofalnih kvalifikacijah (17. mesto) še tretjič zapored stopil na najnižjo stopničko. V skupnem dirkaškem seštevku za svetovno prvenstvo F1 ima Heppenheimčan na vrhu sicer ogromnih 115 točk prednosti pred drugouvrščenim Fernandom Alonsom, ki je indijsko nedeljsko preizkušnjo končal šele na 11. mestu.

Massa švignil mimo obeh mercedesov
Dirko je izjemno začel Felipe Massa, ki je kot strela švignil mimo obeh mercedesov in zapeljal za Sebastianom Vettlom, ki je zadržal vodstvo. Precej slabši štart je uspel Brazilčevemu moštvenemu kolegu Fernandu Alonsu, ki si je v trku z Jensonom Buttonom poškodoval levo sprednje krilce in je moral že v 2. krogu opraviti prvi postanek. Takrat je prvi postanek opravil tudi Vettel, ki se je odločil za tršo različico gum. V 9. krogu je prvi postanek opravil tudi Massa, ki se je na stezo vrnil za Vettla.

Vettel z naskokom najhitrejši na progi
Zgoden postanek in zdrs za nekaj mest se Vettlu ni pretirano poznal. Prepričljivo je bil najhitrejši dirkač na progi, v 15. krogu je na tretjem mestu že lovil drugouvrščenega Sergia Pereza, za katerim je zaostajal nekaj več kot 4 sekunde in ga je prehitel šest krogov pozneje. Vodil je njegov moštveni kolega Mark Webber, ki je imel dobrih 12 sekund naskoka.

Webber izgubil vodstvo, nato odstopil
Na polovici dirke je bil v vodstvu Vettel, ki je izkoristil Webbrov postanek in po drugem krogu znova zapeljal na čelo kolone. Pri Red Bullu so nato v naslednjih krogih v boks še enkrat poklicali oba dirkača, tako da se je tudi po dveh postankih Vettel uvrstil pred moštvenega kolega. Avstralec je imel znova veliko smole, v 41. krogu je odstopil zaradi težav s šesto prestavo. 36-letni dirkač je ob izstopu iz dirkalnika RB9 jezno odvrgel rokavice in se na motorju odpeljal proti boksom. Tam se je le cinično nasmihal kameram in fotografskim objektivom ter nato hitro izginil.

Medtem je Vettel na prvem mestu le še povečeval prednost pred drugouvrščenim Kimijem Räikkönenom (postanek manj), ki je za Nemcem zaostajal za dobrih 24 sekund. Tretji je bil Nico Rosberg, četrti pa Räikkönenov moštveni kolega Romain Grosjean.

Räikkönenu se tveganje ni izplačalo
Do konca dirke se ni več dogajalo veliko omembe vrednega, izstopale so zgolj težave Räikkönena, ki je bil s precej obrabljenimi gumami (in postankom manj) nekonkurenčen najprej Rosbergu, ki ga je prehitel za drugo mesto, nato pa še Grosjeanu in Massi, ki sta mimo njega zapeljala v 57. krogu. Za nameček sta Finca krog pozneje ugnala še Hamilton in Perez. Na koncu je svetovni prvak iz sezone 2007 osvojil 7. mesto.