Za Nicom Rosbergom je daleč najuspešnejša sezona v karieri. V letu 2014 je zbral 317 točk in osvojil drugo mesto. Lani je bil s 171 točkami šesti, kar je bila do letos najboljša uvrstitev. Predtem je bil trikrat sedmi, dvakrat deveti, trinajsti in sedemnajsti. Foto: EPA

Nikakor nisem jezen na svoje moštvo. Ne vem, zakaj bi bil. Prvič, zmagujemo skupaj in izgubljamo skupaj. Drugič, Mercedes mi je letos izdelal najboljši dirkalnik v karieri.

Rosberg arabsko bolečino zdravil z delom

Nemec je prejšnjo nedeljo v Jas Marini upal na velik podvig. Želel je izničiti prednost moštvenega kolega Lewisa Hamiltona in prvič v karieri postati svetovni prvak.
Zalomilo se je ža na štartu, ko je Britanec kot strela švignil mimo njega, v nadaljevanju dirke pa je le še nabiral prednost. Na koncu ga je prehitel celo za krog in suvereno še drugič v karieri postal najboljši v kraljici motošporta.

Mercedes mu je izdelal najboljši dirkalnik
Rosbergu se je najbolj poznala okvara sistema ERS, zaradi katere je za 33 sekund na krog izgubil izkoristek 160 dodatnih konjskih moči. Za nameček je dvakrat preširoko zapeljal v zavoj, zdrsnil s steze in iz kroga v krog še globlje tonil v težave. Na koncu se je moral zadovoljiti s 14. mestom in ostal je brez osvojene točke. "Nikakor nisem jezen na svoje moštvo. Ne vem, zakaj bi bil. Prvič, zmagujemo skupaj in izgubljamo skupaj," je za Auto Bild dejal dirkač iz Wiesbadna, ki je sicer odraščal v Monte Carlu. "Drugič, Mercedes mi je letos izdelal najboljši dirkalnik v karieri. Ko me bo minilo razočaranje, se bom znova osredotočil na naslednjo sezono. Imam načrt, dobro vem, katere dele svojega dirkanja moram izboljšati."
Želja: s polnim plinom do zadnjega zavoja
Rosberg je v letu 2014 dobil pet dirk, Hamilton enajst, zato je tudi upravičeno osvojil naziv najboljšega. Vseeno si je Nemec želel, da bi se za naslov lahko boril do zadnjih metrov, a zaradi težav z dirkalnikom to ni bilo mogoče. "To je pravzaprav največje razočaranje. Želel sem se boriti za naslov s polnim plinom do zadnjega zavoja," je še povedal in sklenil: "Boj za naslov svetovnega prvaka v formuli ena je vsekakor lepa izkušnja. Iz tega vidika sem se veliko naučil in zagotovo mi bodo izkušnje iz letošnje sezone pomagale v prihodnje."