Italijani na domačem ledu veljajo za izjemno neugodnega tekmeca. Pred 920 gledalci v olimpijski dvorani so imeli več strelov na vrata (32:23).

Rajsar edini strelec v uvodni tretjini
Patrik Rajsar je v 13. minuti po podaji Luke Ulamca dosegel edini zadetek v prvi tretjini. Tudi Cortina si je ustvarila nekaj zrelih priložnosti, a je bil vedno na mestu Antti Karjalainen, ki se je po bolezni vrnil med vratnici. Toda minimalnega naskoka Jeseničani niso znali zadržati.

Lacedelli izenačil ob "power playju"
Na polovici tekme je izenačil Riccardo Lacedelli, ki je izkoristil drugo številčno prednost svoje ekipe na tekmi. Na kazenski klopi je sedel Eric Pance zaradi spotikanja. Jeseničani so do svoje priložnosti z igralcem več prišli ob koncu druge tretjine in na začetku zadnje, a je niso izkoristili.

Barnabo zagotovil zmago Cortini
Odločitev je padla v 50. minuti, ko je bil natančen Luca Barnabo. V 58. minuti je bil izključen Lovro Kumanović, zato je Karjalainen lahko šele 15 sekund pred koncem zapustil svoja vrata. A je železarjem zmanjkalo časa za morebitno izenačenje in podaljšek, ki bi bil prvi v tem finalu.

Peta tekma bo v torek ob 19.00 v Podmežakli, šesta tekma pa bo znova v Dolomitih na sporedu v četrtek zvečer.