Luka Ulamec se je izkazal z dvema zadetkoma.

Jeseničani so po 24 tekmah pri 22 zmagah in so trdno na vrhu lestvice. Pred drugouvrščeno mlado zasedbo Salzburga imajo 15 točk naskoka s štirimi odigranimi tekmami manj.

Zadetek Ulamca priznan po ogledu posnetka
Železarji so povedli v 14. minuti prek Luke Ulamca. Sodniki so zadetek priznali po dolgem ogledu posnetka. Razmerje strelov na vrata v prvi tretjini je bilo 11:5.

Gorenjci so prednost podvojili v 25. minuti, iz ostrega kota je zadel Ožbej Rep. Miha Logar je kmalu zatem poskrbel že za 3:0, nato pa so Italijani znižali v 28. minuti, ko je Anttija Karjalainena matiral Jakob Prast.

Svetina in Pance izpeljala imenitno akcijo
V zadnji tretjini so bili Jeseničani znova precej bolj zbrani. Erik Svetina je krenil proti vratom in spretno podal plošček nazaj, Eric Pance pa ga je pospravil pod prečko v 43. minuti. Trener gostov Santeri Heiskane se je že štiri minute in 48 sekund pred koncem odločil za tveganje s šestimi igralci v polju. Vratar Hayden Hawkey je zadrsal na klop. Končni izid je postavil Ulamec dve minuti in pol pred zadnjim piskom sirene s strelom v prazno mrežo. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:27.

Ta teden čakata železarje še dve tekmi, že v sredo bodo gostovali v Vipitenu, nato pa v petek še v Cortini.