Žan Us je zbral 25 obramb, a mu ni uspelo preprečiti poraza Jeseničanov. Foto: MMC RTV SLO

Jeseničani so doživeli drugi poraz v tej sezoni. Vse do 58. minute so imeli le minimalen zaostanek, potem pa so gostitelji z dvema zadetkoma potrdili zmago pred 900 gledalci.

Odlični napadalec Daniel Gellon je že v uvodnih sedmih minutah dvakrat ukanil Žana Usa. Miha Logar je znižal v 12. minuti. Ko je na kazenski klopi sedel Anže Prostor, je Patrick Tomasini unovčil prednost igralca več.

Anže Prostor je v 25. minuti znižal na 3:2. V nadaljevanju so se priložnosti porajale na obeh straneh.

Odločitev je padla v 58. minuti, ko je nekdanji napadalec Olimpije Joseph Garreffa zadel za 4:2. Us je dve minuti pred koncem zapustil vrata, 39 sekund pred zadnjim piskom sirene pa je Nolan Ritchie postavil končni izid.

Paulweber v enajstih minutah trikrat zatresel mrežo Celja
Jeseničane v torek čaka gostovanje v Celju. Varovanci Gala Korena so bili nemočni v Zell am Seeju in niso ponovili zadnje predstave, ko so odpravili Fasso na domačem ledu. Tokrat so se dobro upirali skoraj celo prvo polovico dvoboja, v nadaljevanju pa vendarle doživeli visok poraz.

Po minimalnem zaostanku v prvem delu je Jaša Jenko v 22. minuti poskrbel za izenačenje. Med 28. in 30. minuto je v dveh minutah dvakrat zadel Clemens Paulweber, enkrat pa Nicklas Huard in gostitelji so povedli s 4:1. Ko je Paulweber tik pred drugim odmorom zadel še tretjič, je bil zmagovalec znan. Končni izid je postavil Tomi Kristian Wilenius, ki je dosegel tudi uvodni gol na tekmi.

Po osmem porazu so Celjani znova prikovani na dno lestvice.