Žan Us je trikrat klonil v Meranu, zadnji zadetek pa so gostitelji dosegli v prazno mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

To je bil že tretji zaporedni poraz varovancev Gabra Glaviča, ki so prejšnji teden izgubili v Val Gardeni in nato še v Podmežakli proti Celju. V drugem delu Alpske lige so osvojili le sedem točk v devetih krogih in v soboto lahko ostanejo brez končnice. Branilci naslova morajo nujno premagati Steel Wings Linz in upati, da bo Gardena ugnala Merano. Le prvi dve mesti vodita v dodatne kvalifikacije za končnico.

Težave za železarje so se začele tri sekunde pred koncem uvodne tretjine, ko je Pascal Brunner ukanil Žana Usa.

V drugi tretjini sta mreži mirovali. V 27. sekundi zadnje tretjine je moral Žiga Urukalo na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico. Nolan Ritchie je ob prednosti igralca več povišal na 2:0. Spretni napadalec je nato po podaji Calderja Andersona pet minut zatem še tretjič matiral Usa in odločil srečanje. Končni izid je dve minuti pred koncem postavil Daniel Gellon, ki je zatresel prazno mrežo. Us je zapustil vrata že štiri minute in pet sekund pred koncem, a pritisk Jeseničanov s šestimi igralci ni obrodil sadov.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 30:25. Če se bodo Jeseničani v zadnjem krogu prebili na drugo mesto, se bodo v dodatnih kvalifikacijah srečali s Kitzbühelom, ki je osvojil prvo mesto v kvalifikacijski skupini A.

Hat-trick izjemnega napadalca De Luce v Celju
Prvo mesto si je že zagotovila Gardena, ki je odnesla vse tri točke iz Celja (2:4). Varovanci Gala Korena so se proti favoriziranemu tekmecu večji del tekme predstavili v dobri luči.

Povedli so z zadetkom Jakoba Bernarda v 19. minuti. Po izenačenju gostov je za še eno vodstvo v drugi poskrbel Nik Grahut. A zadnji del tekme je bil nato vendarle v znamenju gostov, ki so še v drugi tretjini izenačili. Odločilni zadetek je dosegel sijajni napadalec Anthony De Luca v 58. minuti, nato pa je zatresel še prazno mrežo 20 sekund pred koncem.

Celjani so v tej skupini končali na četrtem mestu z 11 točkami.