Anaheim je v rednem delu tekme brez poraza že 18 tekem zapored. Foto: Reuters
Washington si je povrnil prednost domačega ledu. Foto: Reuters

Capitalsi so v Torontu slavili s 5:4 predvsem po zaslugi silovitega začetka, ko so uvodno tretjino dobili s 4:1. Javorjeve liste sta v uvodnih minutah načela T. J. Oshie in Aleks Ovečkin, po znižanju vodstva pa je dvakrat zadel Tom Wilson. Braden Holtby je ustavil 30 strelov.

Dober začetek je bil ključ do uspeha tudi za Anaheim. V 6. minuti je zadel Patrick Eaves, dobro minuto pozneje pa je na 2:0 povišal Nate Thompson. Calgary je znižal v 37. minuti prek Seana Monahana, vse druge poskuse pa je ustavil John Gibson, ki je zbral 36 obramb. Nekaj sekund pred koncem je končni izid postavil Ryan Getzlaf. Anaheim je brez poraza v rednem delu tekme že 18 tekem zapored.

Na Zahodu se je izpadu izognila Minnesota, ki je v St. Louisu slavila z 2:0 in zaostanek v seriji znižala na 1:3. V 17. minuti je bil uspešen Charlie Coyle, končni izid pa je v 37. minuti postavil Martin Hanzal.

Na dobri poti v konferenčni polfinale je Ottawa, ki je z 1:0 ugnala Boston in vodi s 3:1. Srečanje je v 46. minuti odločil Bobby Ryan.