Washington je končnico začel z zmago. Foto: Reuters

V Washingtonu sta Nicklas Bäckström in Aleks Ovečkin dosegla tri gole iz prvih osmih strelov Capitalsov na vrata Caroline. Petra Mrazka je v 10. minuti načel švedski napadalec, ki je bil uspešen še dobre tri minute pozneje. Popolno prvo tretjino je v 19. minuti zaokrožil najboljši strelec rednega dela Ovečkin.

19-letni Andrej Svečnikov je vrnil Carolino v igro na začetku zadnje tretjine z dvema zadetkoma v razmiku minute in 19 sekund. Bäckström je v zadnjih minutah blokiral nekaj strelov, Braden Holtby je zbral 27 obramb, vse dvome o zmagovalcu pa je 37 sekund pred koncem razrešil Lars Eller. Razmerje v strelih je bilo 29:18 v korist Caroline.

Marner zabil iz kazenskega strela
V Bostonu je Mitch Marner v 17. minuti najprej izničil vodstvo gostiteljev, nato pa na začetku druge tretjine izkoristil kazenski strel, potem ko ga je v protinapadu ob igralcu manj na ledu s hrbta zrušil Jake DeBrusk. To je bil prvi uspešno izveden kazenski strel Toronta v končnici po letu 1999, ko je zadel Mats Sundin.

V zadnji minuti druge tretjine je vodstvo povišal William Nylander, končni izid pa je v 59. minuti postavil John Tavares. Blestel je vratar Frederik Andersen, ki je zbral 37 obramb. Toronto skuša napredovati v obračunih z Bostonom prvič v šestih dvobojih.

Smith ohranil mrežo nedotaknjeno
Calgary je dobil svojo prvo tekmo v končnici po skoraj štirih letih. Odpor Colorada je bil zlomljen ob koncu druge tretjine, ko sta gola zabila novinec Andrew Mangiapane in Matthew Tkachuk. V 58. minuti se je Tkachuk še enkrat vpisal med strelce, nekaj sekund prej je na 3:0 vodstvo povišal Mikael Backlund. Mike Smith je zaustavil vseh 26 strelov na svoja vrata.