Adrian Kempe, Jeff Carter in Jake Muzzin se veselijo zmage nad Minnesoto. Foto: Reuters

Uprizoriti vrnitev na takšni tekmi in osvojiti dve točki, to je ogromen dosežek za našo ekipo. Igrali smo proti kolektivu, s katerim se - bodimo iskreni - borimo za najboljša mesta v Zahodni konferenci.

John Stevens, trener Los Angelesa
Dustin Brown je po strelu Drewa Doughtyja izsilil podaljšek. Foto: Reuters
Hokejisti Minnesote, ki so proti Los Angelesu uprizorili preobrat, so bili po golu Joela Erikssona Eka zgolj 47 sekund oddaljeni od zmage. Foto: Reuters
Hokejisti Columbusa so po podaljšku v gosteh premagali Boston in dosegli že osmo zaporedno zmago. Foto: Reuters
Hokejisti Arizone so po zaslugi dveh zadetkov Oliverja Ekmana-Larssona v zadnji tretjini strli Calgary. Foto: Reuters

Kalifornijci marca igrajo po sistemu toplo-hladno. Zmagi vselej sledi poraz in obratno. V noči na nedeljo so v Staples Centru izgubili proti New Jerseyju (0:3), tokrat so se veselili nove, 40. zmage v sezoni.

Stevens: Ogromen dosežek za našo ekipo
"Uprizoriti vrnitev na takšni tekmi in osvojiti dve točki, to je ogromen dosežek za našo ekipo. Igrali smo proti kolektivu, s katerim se - bodimo iskreni - borimo za najboljša mesta v Zahodni konferenci. Naredili smo kopico napak, a moji fantje so pokazali zvrhano mero profesionalnosti, ostali so osredotočeni na svoje poslanstvo,"
je bil po tekmi zadovoljen trener Kingsov John Stevens.

Pearson in Carter za dvojno vodstvo
Kalifornijce je ob izteku prve tretjine v vodstvo popeljal Tanner Pearson, ki je po lepi bekhend podaji Drewa Doughtyja iz bližine zadel s strelom iz zapestja. Vodstvo gostov je v sedmi minuti druge tretjine podvojil Carter, ki je v igri z igralcem več iz neposredne bližine po Muzzinovem strelu plošček preusmeril v mrežo.

Vrnitev Minnesote prek Pariseja in Staala
Toda sledila sta velika vrnitev in preobrat gostiteljev, ki so izid izenačili še pred koncem druge tretjine. Najprej je vratarja Jonathana Quicka premagal Zach Parise. 33-letni veteran je mojstrsko oddrsal proti vratom nasprotnika, si pripravil prostor za strel in plošček mimo Quickove palice pospravil v gol. Za 2:2 je 56 sekund pred koncem tretjine zadel Eric Staal, ki je po izjemni podaji Ryana Suterja Quicka premagal z natančnim strelom iz zapestja pod prečko.

Brown izsilil podaljšek
Sledilo je napeto nadaljevanje. V zadnji tretjini so gostitelji dolgo časa lomili nasprotnika, slabi dve minuti in pol pred koncem jim je vendarle uspelo. Joel Eriksson Ek je po Zuckerjevi podaji izza gola oddrsal mimo Quicka in zatresel nebranjeno mrežo za 3:2. Ko je že kazalo, da bodo gostitelji iz St. Paula storili dovolj za zmago, je 47 sekund pred zadnjo sireno v rednem delu podaljšek izsilil Dustin Brown. Anže Kopitar je podal do Drewa Doughtyja, ki je sprožil z modre črte, plošček pa je s palico pred golom za hrbet nemočnega domačega vratarja Devana Dubnyka preusmeril Brown.

Carter odločil tekmo
V podaljšku so Kingsi nato utišali Xcel Energy Center, po 4 minutah in 26 sekundah je še drugič na tekmi zadel Carter. Akcija je bila bliskovita! Quick je plošček podal do Adriana Kempeja, ki je oddrsal po levi strani v protinapad. Odlični 21-letni švedski napadalec je želel preigrati Dubnyka, a mu je ta izbil plošček, le-tega pa je hip zatem od prečke v gol zabil Carter.