Pogovor kapetanov Aleksandra Ovečkina in Sheaja Webra. Foto: Reuters

Za zmago nad najboljšo ekipo v ligi, ki pa je na zadnjih treh tekmah drugič klonila, je gol in tri podaje prispeval Tomaš Tarat, ki je po tekmi povedal: "Odigrali smo dobro tekmo in veseli smo teh dveh točk. Washington je močna ekipa in rezultat je posledica dela vseh štirih napadov." Slovaški hokejist je s štirimi točkami na eni tekmi postavil osebni rekord v NHL-u.

Za tretjo zaporedno zmago Montreala, ki je na zadnjih devetih tekmah kar sedemkrat slavil, je Philiip Danault dosegel gol in dve podaji, Shea Weber pa je ob zadetku vpisal še eno podajo. Canadiensi so odigrali izvrstno drugo tretjino, v kateri so kar štirikrat zadeli. Mrežo je v 27. minuti načel Danault, dobrih osem minut pozneje pa je bilo že 4:0. Rusa Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznecov sta približala na 4:2. Ostale so še dobre štiri minute, a je dve minuti in pol pred koncem kakršne koli dvome razblinil Tatar.

Boston Bruinsi so na gostovanju v Torontu prekinili niz štirih porazov zapored. V 44. minuti je bil izid izenačen na 2:2, dobro minuto pozneje pa so gostje še tretjič povedli, ko je drugič v tretji tretjini zadel Brad Marchand. Končni izid za 12. zmago Bostona na 19 tekmah je minuto in pol pred koncem z golom v prazno mrežo postavil Zdeno Chara.