Pogovor kapetanov Aleksandra Ovečkina in Sheaja Webra. Foto: Reuters

Za zmago nad najboljšo ekipo v ligi, ki pa je na zadnjih treh tekmah drugič klonila, je gol in tri podaje prispeval Tomaš Tarat, ki je po tekmi povedal: "Odigrali smo dobro tekmo in veseli smo teh dveh točk. Washington je močna ekipa in rezultat je posledica dela vseh štirih napadov." Slovaški hokejist je s štirimi točkami na eni tekmi postavil osebni rekord v NHL-u.

Za tretjo zaporedno zmago Montreala, ki je na zadnjih devetih tekmah kar sedemkrat slavil, je Philiip Danault dosegel gol in dve podaji, Shea Weber pa je ob zadetku vpisal še eno podajo. Canadiensi so odigrali izvrstno drugo tretjino, v kateri so kar štirikrat zadeli. Mrežo je v 27. minuti načel Danault, dobrih osem minut pozneje pa je bilo že 4:0. Rusa Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznecov sta približala na 4:2. Ostale so še dobre štiri minute, a je dve minuti in pol pred koncem kakršne koli dvome razblinil Tatar.

Boston Bruinsi so na gostovanju v Torontu prekinili niz štirih porazov zapored. V 44. minuti je bil izid izenačen na 2:2, dobro minuto pozneje pa so gostje še tretjič povedli, ko je drugič v tretji tretjini zadel Brad Marchand. Končni izid za 12. zmago Bostona na 19 tekmah je minuto in pol pred koncem z golom v prazno mrežo postavil Zdeno Chara.


Tekme 15. novembra:
TORONTO – BOSTON 2:4

NEW JERSEY – PITTSBURGH 2:1

WASHINGTON – MONTREAL 2:5

OTTAWA – PHILADELPHIA 2:1

COLUMBUS – ST. LOUIS 3:2 – v podaljšku

Tekme 16. novembra:
MINNESOTA – CAROLINA
LOS ANGELES – VEGAS
EDMONTON – DALLAS
ARIZONA – CALGARY
TAMPA BAY – WINNIPEG
BOSTON – WASHINGTON
BUFFALO – OTTAWA
MONTREAL – NEW JERSEY
FLORIDA – NY RANGERS
PHILADELPHIA – NY ISLANDERS
PITTSBURGH – TORONTO
ST. LOUIS – ANAHEIM
NASHVILLE – CHICAGO
VANCOUVER – COLORADO
SAN JOSE – DETROIT

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals21143432
Boston Bruins19123428
New York Islanders17133127
Montreal Canadiens19115325
Carolina Hurricanes19117123
Philadelphia Flyers19106323
Florida Panthers1995523
Pittsburgh Penguins19107222
Toronto Maple Leafs2198422
Buffalo Sabres1896321
Tampa Bay Lightning1695220
New York Rangers1787218
Columbus Blue Jackets1978418
Ottawa Senators19810117
New Jersey Devils1868416
Detroit Red Wings21712216
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues19123428
Edmonton Oilers21136228
Colorado Avalanche19116224
Arizona Coyotes20117224
Vancouver Canucks20107323
Winnipeg Jets20118123
Calgary Flames21108323
Dallas Stars20108222
Nashville Predators1896321
Vegas Golden Knights2098321
Anaheim Ducks2099220
San Jose Sharks20910119
Chicago Blackhawks1877418
Minnesota Wild19711115
Los Angeles Kings19711115