Trojka Iafallo-Kopitar-Doughty je v sezoni že tretjič poskrbela za zmago Los Angelesa v podaljšku. Dvakrat je zadel zvezdniški branilec, zdaj pa še krilni napadalec. Foto: Reuters

V 23. sekundi dodatka je Alex Iafallo v mrežo Detroita pospravil plošček, ki se je odbil od ograje za golom, kamor ga je namerno nabil Drew Doughty, ki mu je prostor pripravil Anže Kopitar. S 3:2 je Los Angeles prišel do sedme zmage sezone, s katero pa vseeno ostajajo na zadnjem mestu tako Pacifiške skupine kot Zahodne konference. Sočasno so gostujoča Rdeča krila obstala na 27. mestu lige.

Bertuzzi za vodstvo Detroita
Kapetan Kopitar je povedel LAK v vodstvo v 6. minuti, ko se je prikradel za hrbtom Jimmyja Howarda in spravil plošček čez črto, potem ko se je odbil od vratnice in vratarjeve noge. Sledil je preobrat Red Wingsov v režiji naveze Anthony Mantha-Tyler Bertuzzi, prvi je obakrat podal, drugi pa dvakrat zadel na začetku 2. in 3. tretjine.

Kempe za podaljšek v 59. minuti
Ob strelski prevladi 31:21 je domača vrsta slabi dve minuti pred iztekom rednega dela razveselila zveste navijače v Staples Centru s poznim izenačenjem, ko je odbitek v 2:2 spremenil Adrian Kempe. Tako pri izenačujočem golu kot zmagovitem je bil Kopitar sekundarni podajalec, s čimer je sklenil večer s 3 točkami.

"Ob koncu tekme smo res zaostajali za gol, a smo igrali precej dobro tekmo, zato smo vedno imeli občutek, da se lahko vrnemo. Če zgolj gledaš na tablo z izidi in misliš, da nimaš možnosti, potem je res nimaš. Dobro je, da smo pokazali nekaj odpora. Zaostajali smo, potem pa izenačili in tudi v podaljšku hitro zadeli. Lepo je videti ekipo, ki se ni predala in je izkoristila vse minute in na koncu našla pot do zmage," je tekmo ocenil trener Los Angelesa Todd McLellan.

Kopitar najnevarnejši Kralj
S 7 goli in 14 podajami na 19 tekmah je 32-letni Hrušičan z naskokom najučinkovitejši Kralj, s po 10 točkami mu sledita Doughty in Dustin Brown. Na ligaški lestvici najbolj nevarnih strelcev si Kopitar z 21 točkami deli 13. mesto najučinkovitejših hokejistov lige NHL.

Pingvini vsaj 6 tednov brez Crosbyja

Hokejski superzvezdnik Sidney Crosby, kapetan Pittsburgh Penguinsov, bo z ledu odsoten vsaj šest tednov. Crosbyju so operirali hernijo, s katero je imel težave ves čas priprav. Dvakratni dobitnik nagrade Hart za najkoristnejšega igralca (MVP) sezone in trikratni zmagovalec Stanleyjevega pokala s Pensi je moral predčasno z ledu na tekmi proti Chicagu, na kateri je trčil z branilcem Erikom Gustafssonom. Crosby je sicer s 17 točkami na 17 tekmah to sezono prvi mož Pingvinov, ki se jim sicer obeta ogorčen boj za goli vstop v končnico.

Hat-trick golov in podaj McDavida
Na samem vrhu sta se v četrtkovem večeru utrdila zvezdnika Edmontona Leon Draisaitl in Connor McDavid. Oilersi so doma s 6:2 pošteno nadigrali oslabljeni Colorado, Nemec je zdaj pri 41 točkah in ostaja na samem vrhu, a prav poseben dosežek je uspel kapetanu. McDavid je bil vpleten prav v vseh 6 zadetkov Naftarjev s 3 goli in 3 podajami ter je zdaj s 37 točkami najbližji zasledovalec svojega razigranega kolega v napadu. A za samega McDavida in severno Alberto je ključno, da je Edmonton na vrhu lestvic: vodi na Pacifiku in je točkovno poravnan s prvakom St. Louisom, ki vodi na Zahodu.

Devet golov Tampe, ki se končno dviga
Po bledem oktobru se počasi pobira lansko najboljše moštvo rednega dela Tampa Bay, ki je razbila NY Rangers s kar 9:3, lanski MVP sezone Nikita Kučerov pa je prispeval štiri točke (1+3). Vseeno so Strele z izkupičkom 9-2-5 še vedno zunaj območja končnice, medtem ko so lani na zahodu Floride izenačili zgodovinski rekord po številu zmag.


LIGA NHL

TEKME 14. NOVEMBRA

LOS ANGELES - DETROIT
* 3:2 (1:0, 0:1, 1:1) - v podaljšku
Kopitar 6., Kempe 59. (podaja Kopitar), Iafallo 61. (podaja Kopitar); Bertuzzi 25., 43.

BUFFALO - CAROLINA * 4:5 - v podaljšku
TAMPA BAY - NY RANGERS 9:3
FLORIDA - WINNIPEG 3:4
MINNESOTA - ARIZONA 3:2
EDMONTON - COLORADO 6:2

VANCOUVER - DALLAS 2:4
ANAHEIM - SAN JOSE 3:5

Tekme 15. novembra:
TORONTO - BOSTON
NEW JERSEY - PITTSBURGH
WASHINGTON - MONTREAL
COLUMBUS - ST. LOUIS
OTTAWA - PHILADELPHIA


Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals20142432
New York Islanders17133127
Boston Bruins18113426
Montreal Canadiens18105323
Philadelphia Flyers18105323
Carolina Hurricanes19117123
Florida Panthers1995523
Pittsburgh Penguins18106222
Toronto Maple Leafs2097422
Buffalo Sabres1896321
Tampa Bay Lightning1695220
New York Rangers1787218
Columbus Blue Jackets1868416
Detroit Red Wings21712216
Ottawa Senators18710115
New Jersey Devils1758414
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues19123428
Edmonton Oilers21136228
Colorado Avalanche19116224
Arizona Coyotes20117224
Vancouver Canucks20107323
Winnipeg Jets20118123
Calgary Flames21108323
Dallas Stars20108222
Nashville Predators1896321
Vegas Golden Knights2098321
Anaheim Ducks2099220
San Jose Sharks20910119
Chicago Blackhawks1877418
Minnesota Wild19711115
Los Angeles Kings19711115