Nejc Ilovar in Dominik Marjan Prodan sta v razmiku 16 sekund poskrbela za vodstvo Založanov z 2:0. Celjani so do preobrata prišli v zadnji tretjini, v 44. minuti je izenačil Jure Zupanc, odločilni zadetek pa je dosegel Aljaž Ogrizek šest minut pred koncem. Odločilna tekma bo v soboto v Zalogu. Zmagovalec se bo v polfinalu srečal s SŽ-jem Olimpijo, ki je v rednem delu državnega prvenstva osvojila maksimalnih 36 točk in se neposredno prebila med štiri najboljše.

Jeseničani imajo zares naporen ritem tekem, saj se borijo za osmo mesto v Alpski ligi. V Mariboru so igrali številni mladi hokejisti in zmagali z 2:0. Urban Sodja je bil natančen v 14. minuti, Gašper Korošec pa po pol ure igre. Prvo tekmo so železarji v ponedeljek dobili kar s 13:0.

Hočevar odločil podaljšek na Bledu
Najbolj napeto je bilo na Bledu, kjer je Triglav zmagal v podaljšku (2:3). Odločil je Nejc Hočevar v drugi minuti podaljška. Triglav je dobil tudi ponedeljkovo tekmo na domačem ledu s 5:3 in bo na prvi polfinalni tekmi v ponedeljek gostoval v Podmežakli.

Finalista bosta znana še pred začetkom končnice Alpske lige. Finalna serija se bo začela po koncu Alpske lige. Če bosta oba slovenska kluba izpadla pred finalom, bo to serija na tri zmage. Če bo slovenska ekipa zaigrala v finalu Alpske lige, pa bo finalna serija DP-ja odigrana na dve zmagi tik pred začetkom svetovnega prvenstva divizije I v Astani.

Četrtfinale, druge tekme:
ECE CELJE - SLAVIJA JUNIOR 1:1
3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
110; Ogrizek 13., 54., Zupanc 44.; Ilovar 12, Prodan 12.

MK Bled - TRIGLAV 0:2
* 2:3 (0:0, 0:0, 2:2)
110; Pogačnik 42., Vodnjov 58.; Grošelj 41., M. Potočnik 46., Hočevar 62.
* - v podaljšku

Maribor - SIJ ACRONI JESENICE 0:2
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
75; U. Sodja 14., Korošec 31.

OLIMPIJA je že v polfinalu.

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na dve zmagi. Polfinale na dve zmagi se začenja 4. marca.