Trener Nik Zupančič je lahko zelo zadovoljen s predstavami v Alpski ligi, precej slabše pa so njegovi izbranci odigrali turnir v Amiensu. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani so na turnirju v Amiensu izgubili z Asiagom s 3:4 in nato še z domačo ekipo z 1:9. V skupini D so tako ostali brez osvojene točk.

Odpovedana je tudi torkova domača tekma, kjer bi se za nove točke v slovenskem državnem prvenstvu Jeseničani merili z ekipo iz Maribora.

Asiago ugnal Amiens
Na odločilni tekmi do danes neporaženih ekip je bil boljši Asiago s 3:2. Turnir v Amiensu je eden od dveh na tej stopnji tekmovanja v celinskem pokalu. V Budimpešti igrajo Ferencvaros, Sokol Kijev, Olimp Riga in estonski Tartu Valk.

Zmagovalca skupin se bosta prebila naprej, kjer v 3. krogu že čakajo tekmeci v skupinah E in F, v prvi sta poleg domače poljske Cracovie še slovaški Poprad in kazahstanska Sarjarka Karaganda, v drugi pa ob gostiteljih iz danskega Aalborga še britanski Sheffield in beloruski Gomel.

S teh dveh novembrskih turnirjev pa se bosta nato na zaključni turnir četverice uvrstili po prvi ekipi iz vsake skupine. Finalni del bo januarja prihodnje leto.