Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v zadnjem krogu v gosteh premagali Kitzbühel z 9:5 in redni del so končali na tretjem mestu. Kitzbühel je povedel v 11. minuti, ko je zadel Peter Lenes. Minuto pred koncem uvodne tretjine je izenačil Urban Sodja, Markus Piispanen je z dvema zadetkoma v razmiku 37 sekund v 29. minuti tehtnico prevesil močno na stran železarjev, ki so po 40 minutah vodili s 5:3. V zadnji tretjini so še štirikrat zatresli mrežo.

Poraz zmajev v Celovcu
Hokejisti SŽ-ja Olimpije so po kazenskih strelih izgubili v Celovcu, KAC je bil boljši s 5:4. Za Ljubljančane, ki so redni del končali na šestem mestu, sta proti zadnjeuvrščeni ekipi lige zadela Sašo Rajsar in Aljaž Uduč, ki je bil uspešen kar trikrat. Odločilni kazenski strel je zadel Luca Rodiga.

Železarji bodo izbirali tretji
Asiago bo v nedeljo izbiral prvi, Ritten drugi, železarji pa tretji, Feldkirch bo igral v četrtfinalu proti ekipi, ki bo še ostala med četverico moštev, ki so zasedla mesta od pet do osem (Pustertal, SŽ Olimpija, Salzburg mladi in Vipiteno).

Že v četrtfinalu se torej lahko srečata najboljši slovenski ekipi. Igrali bodo na štiri zmage, prva srečanja bodo na sporedu v torek zvečer, druga pa v četrtek.