Najboljši strelec železarjev v letošnji sezoni Tadej Čimžar je dvakrat zatresel mrežo Vipitena. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Marcela Rodmana so v torek potrebovali 50 minut, da so strli strnjeno obrambo Vipitena, na koncu pa so zmagali s 3:0.

Tudi na drugi tekmi so bili železarji precej boljši v uvodni tretjini (streli 7:17), a je odličnemu vratarju Gianluci Valliniju uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno. V 28. minuti je Gašper Seršen unovčil podajo Erika Svetine. Gostitelji so si privoščili preveč izključitev, Brandon McNally je kar dvakrat sedel na kazenski klopi. Dve minuti pred koncem druge tretjine je Tadej Čimžar povišal na 0:2.

Slovenski selektor Ivo Jan je že tri minute in 51 sekund pred koncem tekme iz vrat potegnil Vallinija in skušal s šestimi napadalci priti do znižanja. Dve minuti pred koncem je odlični Čimžar zatresel prazno mrežo in dokončno popeljal železarje med osmerico najboljših. Razmerje v strelih na vrata je bilo 19:36. Vratar Jeseničanov Matthew Climie ni imel veliko dela ne obeh srečanjih. To je bila njihova prva zmaga v Vipitenu po 1. oktobru 2016.

Cortina presenetila Feldkirch
Ritten in Cortina sta se pričakovano prebila v četrtfinale. Presenetljivo je izpadel Feldkirch. Izbranci Nika Zupančiča so v Cortini izgubili z 1:4.

Kapetan Andrej Tavželj je poudaril, da si želi v četrtfinalu igrati z Olimpijo. Ljubljančani bodo izbirali tekmeca kot drugi. Prvi izbor pripada Pustertalu, ki je zbral največ točk po rednem delu.

Igrali so na dve zmagi.

Četrtfinale na štiri zmage se začenja v ponedeljek. Pustertal, SŽ Olimpija, Salzburg mladi in Asiago so že v četrtfinalu.