Čeprav so bili Jeseničani na papirju favoriti, se je Bregenzerwald pokazal za trdega tekmeca in večji del tekme so bili gostje povsem enakovredni železarjem. Glavni trener Markus Jurrikkala se je odločil za preizkušen sistem zgoščene obrambe. Ko so bili železarji v napadalni tretjini, je vseh pet igralcev stalo pred vrati, tudi mladi čuvaj mreže Felix Beck je bil odličen.

Jezovšek hitro izenačil
V zadnji tretjini so gostje celo presenetili in po nezbranosti pred vrati poskrbeli za vodstvo. Julian Metzler je v 44. minuti iz bližine ukanil Žana Usa. A to je bilo kratkotrajno, saj je Jezovšek izenačil v 47. minuti. Blaž Tomaževič ga je lepo našel izza vrat in ni mu bilo težko matirati Becka.

V podaljšku so imeli Jeseničani dve kazni in minuto in pol dva igralca manj na ledu, česar pa gostje niso izkoristili. Us je v 62. minuti plošček pokril znuaj vratarjevega protora, nato pa je pol minute zatem Nik Širovnik moral na kazensko klop zaradi zavlačevanja igra, plošček je izbil na tribuno.

Razmerje strelov 34:33 za goste
Pri kazenskih strelih pa je bil nato za domače uspešen le Žan Jezovšek v prvi seriji, medtem ko sta Erik Svetina in Mirko Đumić svoji priložnosti zapravila. A na drugi stani je Us en strel ubranil, gostje pa so preostala poskusa zapravili, pri zadnjem se je plošček odbil od okvirja vrat in dve točki sta ostali v Podmežakli. Razmerje strelov je bilo 34:33 za goste.

Jeseničane naslednja tekma čaka že v soboto, ko bodo spet doma igrali še z Lustenauom.