Kapetan Aleš Mušič je prispeval gol in dve podaji, zadel pa je tudi odločilni kazenski strel. Foto: www.alesfevzer.com

V nedeljo so Ljubljančani končali rekorden niz 16 zaporednih porazov z zmago nad Bolzanom z 1:0. Blestel je mladi vratar Tilen Spreitzer, ki se je tudi tokrat izkazal, zbral je 39 obramb. Prvi čuvaj mreže Jeff Frazee po bolezni še ni povsem pripravljen.

Gostitelji, ki so septembra izgubili v Tivoliju po podaljšku, so povedli po četrt ure igre, ko je Austin Smith unovčil prednost igralca več. Tudi Olimpije je bila učinkovita z igralcem več, v 18. minuti je izenačil Sacha Guimond.

Nekdanji zmaj Nicholas Ross je v 25. minuti poskrbel za novo vodstvo Innsbrucka, a je kapetan Aleš Mušič poskrbel za izenačenje po podaji Marka Čepona. Razigrani Smith je 37 sekund pred koncem druge tretjine zadel za 3:2.

V zadnji tretjini so bili zeleno-beli boljši (streli na vrata 6:11), Gilbert Gabor pa je izid poravnal v 46. minuti. Domači navijači so bili na trnih od 52. do 57. minute, ko so imeli gostje dvakrat igralca več in tudi priložnosti, izid pa se ni spremenil.
V podaljšku sta mreži mirovali, blestel je Spreitzer z osmimi obrambami. Odločali so kazenski streli, kjer je razigrani Mušič v četrti seriji matiral nekdanjega soigralca Andyja Chioda.
V petek rdeči biki v Tivoliju
Do konca rednega dela sta le še dva kroga. V skupini za razvrstitev bodo igrali Dunaj, Salzburg, Linz, Bolzano, Innsbruck in KAC.
Olimpija bo v petek v Tivoliju ob 19.30 gostila Salzburg, misli Ljubljančanov pa so že usmerjene k prihodnjemu petku, ko se začenja drugi del Lige Ebel.