Čestitke kapetana Alexa Pitrangela vratarju Jordanu Binningtonu, čigar preboj in zavzetje vrat sta bila v pretekli sezoni  dejavnika nepričakovanega uspeha Bluesov. Foto: Reuters
Čestitke kapetana Alexa Pitrangela vratarju Jordanu Binningtonu, čigar preboj in zavzetje vrat sta bila v pretekli sezoni dejavnika nepričakovanega uspeha Bluesov. Foto: Reuters

Gol poveljnika obrambe iz skorajda mrtvega kota v 48. minuti dvoboja Leafs – Blues je bil tudi jubilejna 400. točka v NHL-karieri kapetana gostova. Alex Pietrangelo je kot nosilec črke C 12. junija po uspehu na sedmi tekmi finala v Bostonu dvignil Stanleyjev pokal, prvega v zgodovini za St. Louis, ki je član najmočnejše hokejske lige na svetu od leta 1967.

Na papirju drugi favoriti takoj za Tampo
Ravno v krstni sezoni Bluesov je Toronto zadnjič – 13. – postal prvak NHL-a, vse od takrat pa zaman lovi hokejski sveti gral. V sezono 2019/20 so krenili Javorjevi listi polni samozavesti in v vlogi drugega favorita na Vzhodu, takoj za Tampo Bayjem. A po uvodnih dveh zmagah sta zdaj sledila dva poraza. Najprej sobotni na velikem kanadskem derbiju z Montrealom, zdaj še proti branilcu naslova.

Perron preigral in iztiril obrambo Leafsov
Po uvodni tretjini brez golov so v 2. padli štirje goli, vmes je Toronto povedel, a je Brayden Schenn poskrbel za izenačenje v 40. minuti. Odločila je akcija prekaljenega Davida Perrona za Torontovim golom, ko se je po preigravanju otresel branilcev in nato na drugi vratnici našel Pietrangela, ki je zadel iz izredno ostrega kota za končnih 3:2. Maple Leafsi so doživeli že sedmi zaporedni poraz proti Bluesom.

Kljub strelom 44:18 potrebovali podaljšek
Na drugi ponedeljkovi hokejski tekmi sta se spoprijela Columbus in Buffalo, prvi so izgubili uvodni tekmi sezone, drugi so na prvih dveh zmagali. Blue Jacketsi so vodili z 2:0 in 3:2 in popolnoma prevladovali na ledu (razmerje strelov 44:18), a na koncu so potrebovali gol 20-letnega Alexandra Texierja, da je v 63. minuti poskrbel za prvo zmago Columbusa. V Ohiu so po spomladanskem preboju v končnico poleti izgubili najboljša dva posameznika – oba Rusa vratarja Sergeja Bobrovskega (Florida) in napadalca Artemija Panarina (NY Rangers).

Pensi izgubili Malkina za več mesecev
V soboto je Columbus sicer doživel hud poraz pri Pittsburghu (2:7), ki pa je za uspeh plačal visoko ceno. Poškodovala sta se kar dva centra Nick Bjugstad in ruski superzvezdnik Jevgenij Malkin. Oba sta staknila hudo poškodbo, zaradi česar ju dolgo ne bo nazaj. Pri Malkinu se omenja celo poškodbo, ki bi ga stala sezone, s čimer pa se Pingvini ne strinjajo, priznavajo, pa da bo Rus dolgo časa odsoten.