Jonathan Quick in Anže Kopitar po tekmi. Foto: Reuters

Lepo je znova zmagati, še posebej na takšen način. Dobro smo igrali v obrambi, in ko igramo tako, si potem ustvarimo kopico priložnosti v napadu.

Tanner Pearson, napadalec Los Angelesa
Največ pozornosti je ponoči požel hokejist Washingtona Alex Ovečkin, ki je na tekmi proti Winnipegu postal šele 20. igralec v zgodovini Lige NHL, ki mu je uspelo doseči 600. zadetkov. To je bila njegova 990. tekma v rednem delu sezone. Rus je takole s klopi pomahal zvestim navijačem, ki so s stoječimi ovacijami pospremili njegov dosežek. Foto: Reuters
Ottawa je v gosteh premagala Florido, med strelce se je vpisal tudi Matt Duchene (na fotografiji). Foto: Reuters
Vegas je zmagal na gostovanju v "mestu bratske ljubezni". Foto: Reuters
New York Rangersi so proti Carolini (6:3) prekinili niz treh zaporednih porazov proti Winnipegu, Tampa Bayju in Floridi. Foto: Reuters

Glavni trener Kalifornijcev John Stevens je v Staples Centru proti Vancouvru pričakoval odgovor svoje ekipe na najvišji poraz v sezoni proti St. Louisu (2:7) - in ga dobil.

Kingsi so dosegli 38. zmago v sezoni, na lestvici Zahodne konference s sedmim mestom še vedno zasedajo položaj, ki vodi v končnico Lige NHL. V Pacifiški diviziji so uvrščeni na tretje mesto.

Kopitarjeva podaja se je odbila v gol
V prvi tretjini gledalci niso videli zadetkov, v drugi pa se je mreža gostujoče ekipe zatresla dvakrat. Najprej že v uvodnih minutah, ko je vratarja Andersa Nilssona premagal Tyler Toffoli. 25-letni Kanadčan je po podaji Jaka Muzzina hladnokrvno zadel iz protinapada. Vodstvo Los Angelesa je podvojil Kopitar, ki je z leve strani podal pred gol, plošček pa se je od palice gostujočega branilca Troyja Stecherja odbil v mrežo. Piko na i je domači zmagi postavil sredi zadnje tretjine postavil Tanner Pearson. 25-letnik, ki je član Kingsov od leta 2012, je lepo prodrl pred vrata, preigral Nilssona in s strelom pod prečko zadel za končnih 3:0.

Danes ponoči v Arizoni
"Zadnja tekma (proti St. Louisu, op. a.) ni potekala po naših pričakovanjih. Lepo je znova zmagati, še posebej na takšen način. Dobro smo igrali v obrambi, in ko igramo tako, si potem ustvarimo kopico priložnosti v napadu," je po tekmi dejal Pearson, ki ga s soigralci že v noči na sredo čaka nova tekma v Glendalu v Arizoni.