Anže Kopitar je prispeval levji delež k zmagi Los Angelesa nad Vegasom. Foto: Reuters
Sean Couturier je v šesti seriji kazenskih strelov odločil tekmo v Montrealu. Foto: Reuters
Hokejisti Tampa Bayja so po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 premagali Toronto. Foto: Reuters
Colorado je v Denverju s 3:1 premagal Vancouver. Foto: Reuters
Kopitarjevi Kralji strli vodilni Vegas

Gostje iz Nevade letos v krstni sezoni igrajo zares odlično, presenetili so tako rekoč vse hokejske poznavalce, ki pred začetkom sezone niso pričakovali, da bodo tako visoko na lestvici.

A tokrat so bili hokejisti Vegasa po dveh visokih zmagah nad Calgaryjem (6:3) in Vancouvrom (6:3) v Staples Centru nemočni.

Haula in Smith za dvojno vodstvo
Gostje so v vodstvo smuknili v peti minute srečanja, ko se je med strelce vpisal Erik Haula. 26-letni Finec je izkoristil hiter protinapad, z natančnim strelom iz zapestja je plošček poslal pod prečko mimo lovilke nemočnega Jonathana Quicka. Domači gledalci so na naslednji zadetek čakali dolgo časa, na njihovo žalost pa je ta na uvodu zadnje tretjine padel v mrežo njihovih ljubljencev. S kančkom sreče je odbiti plošček iz neposredne bližine v mrežo strpal Reilly Smith.

Kopitar izsilil podaljšek
Gostitelji se kljub vsemu niso predali, v zadnji polovici tretje tretjine jim je uspelo izenačiti. Najprej je v igri z igralcem več po podaji Anžeta Kopitarja zadel Jeff Carter, Hrušičan je nato 10,8 sekunde pred koncem po podaji Diona Phaneufa z desne strani 'iz prve' matiral Marca-Andreja Fleuryja in izsilil podaljšek.

Brown zadel za zmago
V podaljšku je bil Los Angeles boljši, po izključitvi Colina Millerja zaradi zadrževanja s palico je power play vendarle izkoristil Dustin Brown in Kingse popeljal do zmage. 33-letnik je zadel iz bližine po odbitem strelu Tylerja Toffolija. V zmagoviti akciji je točko s podajo v svojo statistiko vpisal še Kopitar. Z zmago so Kingsi zasedli zadnje mesto, ki v Zahodni konferenci še vodi v končnico Lige NHL. Vegas bo imel možnost za maščevanje poraza že danes ponoči.