Anže Kopitar je v letošnji sezoni dosegel že šest golov in pet podaj. Foto: AP
Tampa Bay Lightning
Vodilna Tampa je s kar 7:1 odpravila zdajšnje prvake iz Pittsburgha. Foto: Reuters
Vegas Golden Knights
Vegas je prva ekipa v zgodovini NHL-a, ki je v svoji prvi sezoni na uvodnih sedmih tekmah zmagala šestkrat. Foto: Reuters

Kingsi ostajajo na vrhu Zahodne konference, v ligi pa je z dvema točkama več boljša le Tampa, ki pa ima tudi dve odigrani tekmi več. Vsaj točko so osvojili na vseh sedmih dozdajšnjih tekmah, s čimer so izenačili rekord franšize, ko so sezono 1995/96 začeli s štirimi zmagami in tremi porazi v podaljšku oziroma kazenskih strelih, sicer pa je šest zmag in en poraz v podaljšku tako ali tako klubski rekord. "Mislim, da smo zadnje tri sezone začeli s tremi porazi. V garderobi smo se pogovarjali, kako pomemben je dober začetek, saj te tekme veliko dodajo in naredijo razliko ob koncu sezone," je povedal Dustin Brown, ki je dal gol in tri podaje.

Brown je podal tudi za oba Kopitarjeva zadetka. Po vodilnem golu Columbusa, ko je gostujočo mrežo načel Nick Foligno v šesti minuti, so gostje izenačili dobro minuto pozneje. Brown si je za vrati ob ogradi ob dveh nasprotnih igralcih izboril ploščico, podal Kopitarju, ki je s prve sprožil za svoj peti gol v sezoni. 42 sekund zatem so Kralji povedli prek Trevorja Lewisa, 27 pozneje pa je izenačil Oliver Bjorkstrand. Mreža Los Angelesa se je v prvi tretjini zatresla še enkrat, ko je bil uspešen Matt Calvert.

Samo 40 sekund so v drugi tretjini gostje potrebovali za novo izenačenje. Na listo strelcev je svoje ime vpisal Jake Muzzin. Ob tem je podajo vknjižil tudi Kopitar. Ko se je iztekala 24. minuta, so Kingsi povedli s 4:3. Ploščico je v mrežo spravil Drew Doughty, Sonny Milano pa je v 36. minuti poskrbel, da sta moštvi v zadnjo tretjino vstopili izenačeni.

Peti gol Kraljev, ki se je nato izkazal za zmagovitega, je znova prispeval Kopitar. Tekla je 58. minuta, ko je kapetan Los Angelesa znova izvrstno sodeloval z Brownom. Ta je povsem na levi strani dobil plošček ob ogradi in podal pred vrata, kamor je pridrsal Kopitar, podstavil palico in tako spravil ploščico za hrbet Sergeja Bobrovskega. Dvome o zmagi gostov je razblinil Brown minuto in pol pred koncem, ko je zadel prazno mrežo.