Trener Mitja Šivic ima še vedno največ težav na branilskih položajih. Manjkala sta Mark Čepon in tudi Joona Erving, vrnil pa se je Kristjan Čepon, ki je počival na tekmi Lige prvakov proti Zugu v Tivoliju, ki so jo zmaji v sredo izgubili z 1:3.

Udaren začetek zmajev
Ljubljančanom je uspel odličen start. Že po 39 sekundah je moral na kazensko klop Tyler Sandhu, ki je poslal plošček na tribuno. Olimpija je hitro stisnila gostitelje pred vrata. Kapetan Žiga Pance je podal pred vrata, kjer je Jaka Sodja ukanil vratarja Davida Madlenerja.

Vorarlberg je bil v uvodnih desetih minutah v podrejenem položaju. Branilec Layne Viveiros je v 9. minuti zelo slabo podal za svojimi vrati, Gregor Koblar je prestregel plošček in podal pred gol, kjer je Luka Kalan popolnoma neoviran zatresel mrežo.

Sandhu kaznoval napako Mehleta
Sredi največje premoči zmajev so gostitelji znižali. Žiga Mehle je na desni strani ob ogradi izgubil plošček in s palico zadel Sandhuja v obraz. Napadalec je krenil proti vratom in z leve strani mojstrsko poslal plošček pod prečko. Mehle je dobil štiri minute kazni, dve minuti sta se seveda izbrisali zaradi zadetka. Us je bil znova na preizkušnji, a mu je uspelo ohraniti prednost Olimpije po 20 minutah.

Po zadetku Beričiča menjava v vratih Vorarlberga
Takoj na začetku druge tretjine je imela Olimpija prednost igralca več, a ji ni uspelo povišati vodstva. V 24. minuti je Koblar ušel po desni strani in podal v sredino, kjer je streljal Miha Beričič, Jack Jacome je skušal blokirati strel s palico, a je plošček preusmeril in med nogama Madlenerja je ta končal v mreži. Po tretjem prejetem zadetku je trener Marc Habscheid poklical Madlenerja na klop, vstopil je Alex Caffi.

Vorarlberg je pritisnil na začetku zadnje tretjine, z agresivnim pokrivanjem je skušal znižati zaostanek. Zmaji so si privoščili veliko napako v 48. minuti. Ob prednosti igralca več so izgubili plošček na modri črti, Patrick Spannring je krenil sam proti vratom, a se je izkazal Us.

Gostitelji so v zadnjih minutah mislili le še na napad, puščali so veliko prostora. Pet minut pred koncem je Chris Dodero krenil v samostojni prodor, a je Caffiju uspelo plošček zadržati. Tudi Koblarju ga ni uspelo ukaniti z desne strani.

Sodja potrdil zmago s strelom v prazna vrata
Že štiri minute pred koncem je Caffi zapustil vrata. Gostitelji so skušali pritisniti s šesterico igralcev v polju, a je vse njihove upe razblinil Sodja, ki je dve minuti in pol pred koncem s polovice igrišča poslal plošček v prazno mrežo. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 22:30.

Naslednjo tekmo bo Olimpija igrala že to soboto, ko bo gostovala pri Innsbrucku.