Zmaji so že drugo leto zapored odnesli tri točke iz dvorane Alberta Schultza. Lani so zmagali z 1:0, ko je zadel Aleksandar Magovac. Foto: SŽ Olimpija

23-letni kanadski čuvaj mreže je odlično branil že prejšnji teden v Szekesfehervarju, proti KAC-u in na finalu Pokala Slovenije na Jesenicah je bil v vratih Žan Us, tokrat pa je Mitja Šivic znova stavil na Morroneja in zadel je v polno. Končno razmerje v strelih je bilo 50:21, a Dunajčani so doživeli tretji poraz v letošnji sezoni.

Gostitelji so imeli veliko premoč v prvi tretjini, ko je bilo razmerje v strelih na vrata kar 19:3, a na semaforju je po 20 minutah pisalo 0:0.

Čimžar zadel v idealnem trenutku
Zmaji so drugo tretjino začeli z igralcem manj, na kazenski klopi je sedel Miha Beričič. Ko so bili znova popolni, so hitro prišli do prvega vodstva. V 24. minuti je Olimpijo v vodstvo popeljal Joona Erving z modre črte po ne najbolj posrečeni reakciji domačega vratarja Bernharda Starkbauma. Dunajčani so izenačili v 35. minuti po protinapadu dva na ena. Prvi poskus Jeremyja Gregoira je Morrone še ubranil, nato pa je napadalcu plošček uspelo spraviti čez golovo črto. 38 sekund pred koncem druge tretjine so Ljubljančani znova povedli, ko je zadel Tadej Čimžar. Spretno je v zraku s palico preusmeril plošček pod prečko po strelu Josepha Garreffe.

Dodero še povišal prednost zmajev
V zadnji tretjini so Ljubljančani najprej prednost povišali. V 45. minuti je po sdlalomu med obrambo gostiteljev zadel Chris Dodero. 26-letni Američan je zadel že na tretji tekmi zapored, natančen je bil tudi proti KAC-u in na finalu pokala v sredo na Jesenicah. Šest minut pred koncem so Dunajčani znižali, ko je Nikolaus Hartl iz bližine plošček pospravil v mrežo. Do konca so Dunajčani silovito pritiskali. Na voljo so imeli tudi "power play", ko je bil izključen Rok Kapel dve minuti in pol pred koncem. Vratar Starkbaum je minuto in deset sekund pred koncem zapustil ledeno ploskev, pritisk šestih proti štirim pa ni obrodil sadov.

V nedeljo bodo Mušičev dres dvignili pod strop Tivolija
V 6. krogu bodo zmaji v nedeljo znova igrali proti Fehervarju, ki so ga na gostovanju premagali prejšnji petek s 3:2. V Tivoliju se obeta prav poseben večer. Dres legendarnega kapetana Aleša Mušiča bodo dvignili pod strop dvorane na Celovški 25, kjer za zdaj visi le dres Tomaža Vnuka. Upokojili bodo njegov dres s številko 16.