Švedski vratar Robin Rahm je zbral 30 obramb. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so prejšnji teden na dvojnem gostovanju v Avstriji iztržili dve točki za zmago po kazenskih strelih proti Innsbrucku in izgubili v Feldkirchu. V vratih je bil tokrat Šved Robin Rahm, ki je imel v uvodnih dveh tretjinah veliko dela.

Salzburgu je po reprezentančnem premoru doživel dva visoka poraza. V nedeljo je bil KAC boljši kar z 8:1, v sredo pa je Dunaj dobil preloženo tekmo s 4:0.

Tolvanen preprečil veselje Leskinenu
Dolgo je bila na obeh straneh igra disciplinirana, mreži sta v uvodnih 20 minutah mirovali. Domačega vratarja Atteja Tolvanena zmajem tudi ob nekaj lepih akcijah ni uspelo premagati, čeprav so imeli ob koncu prve in na začetku druge tretjine dvakrat igralca več na ledu, najbližje zadetku je bil Ville Leskinen.

Lucas Thaler je dosegel tretji zadetek za rdeče bike. Foto: SŽ Olimpija

300. zadetek Raffla v Ligi IceHL
V drugi tretjini so imeli branilci naslova veliko premoč, zmaji so v 20 minutah sprožili le tri strele v okvir vrat. Po pol ure igre je Ryan Murphy zaokrožil za vrati Olimpije in z močno podajo na daljši vratnici zaposlil Petra Schneiderja, ki je potisnil plošček v mrežo. V 35. minuti je veteran Thomas Raffl z diagonalnim strelom z desne strani ukanil Rahma in se veselil že 300. zadetka v Ligi IceHL. Dve minuti pred koncem druge tretjine je Lucas Thaler povišal na 3:0.

Gooch omilil poraz zmajev
V zadnji tretjini so rdeči biki brez težav nadzorovali potek srečanja. Šest minut pred koncem je Troy Bourke še četrtič zatresel mrežo Olimpije. Vse je že kazalo, da bo Atte Tolvanen mrežo ohranil nedotaknjeno, a ga je z natančnim strelom pod prečko matiral Trevor Gooch minuto in 55 sekund pred koncem. Olimpija je imela prednost igralca več, saj je na kazenski klopi sedel Peter Hochkofler.

V nedeljo dobrodelna akcijo za Aleša Kranjca
Naslednja tekma čaka zeleno-bele v nedeljo, ko bodo gostili celovški KAC. Tekma s tradicionalnimi tekmeci z druge strani Karavank ne bo imela le tekmovalnega značaja. Z dobrodelno akcijo bodo pomagali zbirati sredstva za nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Kranjca, ki se bori s hudo boleznijo, za katero obstaja poskusno zdravljenje v ZDA, a so stroški izjemno visoki.

Klub je še sporočil, da bodo ob drugih načinih zbiranja pomoči na tekmi na prodaj tudi posebni spominski ploščki, ki bodo stali deset evrov, tudi celoten izkupiček od njihove prodaje bo namenjen Kranjcu.