Rok Kapel, ki je decembra prišel iz druge ekipe KAC-a, je blestel v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com

Zaradi zdravstvenih razlogov je bil odsoten glavni trener Mitja Šivic, njegovo vlogo je prevzel pomočnik Matic Kralj. Manjkala sta poškodovana Guillaume Leclerc in Miha Zajc.

Že pred tekmo so Ljubljančani vedeli, da imajo zanesljivo zagotovljeno vsaj uvrstitev med prvih deset in s tem dodatne kvalifikacije naslednji teden (sreda, petek in nedelja) na dve zmagi za preostali dve mesti v končnici. Trenutno so na šestem mestu, ki zagotavlja neposredno uvrstitev v četrtfinale (začetek 9. marca na štiri zmage).

Dunaj do preobrata v uvodni tretjini
Zmaji, ki so v nedeljo doživeli najvišji poraz sezone proti Znojmu (0:8), so bili zelo motivirani od prvega meta ploščka na sredini ledene ploskve. Povedli so v 7. minuti, ko je z digaonalnim strelom z leve strani zadel Sebastien Piche. Tri minute zatem se je plošček pred vrati zeleno-belih od drsalke Maria Fischerja odbil v mrežo. V 18. minuti je Nicolai Meyer z leve strani poslal plošček med nogama Paava Hölsäja v mrežo. Finski vratar je posredoval slabo.

Odlična igra zmajev v drugi tretjini
V drugi tretjini je Olimpija močno pritisnila. V 32. minuti je Nik Simšič s strelom iz obrata izenačil na 2:2. V 34. minuti je bil izključen Charles Dodero, že po 17 sekundah prednosti igralca več je Žan Jezovšek lepo podal do Roka Kapla, ki je neoviran zatresel mrežo.

Christof Kromp je s palico v obraz zadel Wada Murphyja in prejel petminutno kazen. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje zdržali dve minuti z dvema igralcema manj
V 45. minuti je Christof Kromp s palico zadel Wada Murphyja v obraz. Napadalec Olimpije je moral v garderobo, kar nekaj krvi je bilo na ledeni ploskvi, Kromp pa je seveda dobil petminutno kazen in še disciplinsko kazen igre.

Pol minute zatem je Dominic Hackl moral na kazensko klop zaradi zadrževanja s palico. Olimpija je imela kar dve minuti dva igralca več. Matthew Neal je imel še veliko smolo, saj se mu je pokvarila drsalka, ni se mu uspelo odriniti in lahko je le stal pred vrati. Dunaj se je torej branil le z dvema igralcema, vratar David Kickert pa je dvakrat sijajno posredoval. Plošček je zadržal z izjemnim refleksom tik pred golovo črto. Dunajčanom je uspelo zdržati z dvema igralcema manj in nato tudi z igralcem manj.

Kapel in Jezovšek potrdila zmago
Osem minut pred koncem je bil izključen Tadej Čimžar in Dunajčani so oblegali vrata zmajev, a jim ni uspelo izenačiti. Pet minut pred koncem je razigrani Kapel ušel po desni strani in z izjemnim strelom pod prečko matiral Kickerta.

Že več kot tri minute pred koncem je trener Dave Barr poskusil brez vratarja, a se pritisk s šestimi igralci ni obrestoval. Jezovšek je 23 sekund pred koncem zatresel prazno mrežo. Končno razmerje v strelih je bilo 33:30.

Že v petek v Tivoli prihaja Bolzano
V Tivoliju je bilo odlično vzdušje, saj ni več omejitev. Zbralo se je 1630 gledalcev, v petek pa na Celovško 25 prihaja Bolzano. To bo neposreden obračun ekip, ki se borita za uvrstitev med najboljših šest. Do konca rednega dela sta le še dva kroga oz. 12 tekem.

Piche načel mrežo Dunaja, Jezovšek pa potrdil zmago

Trener Šivic igralcem čestital po telefonu
"Vse ekipe je letos že doletela taka tekma, kot smo jo odigrali v nedeljo proti Znojmu. To se v hokeju lahko zgodi. Zavedamo se, da moramo iztisniti največ, saj smo v odločilnem delu sezone. Vzdušje je bilo odlično. Pričakujem, da bo v petek še več navijačev. Trener Šivic je fantom čestital po telefonu. V petek se dobimo tri ure pred tekmo in naredili bomo analizo tekmeca. Bolzano ima močno ekipo, le enkrat smo igrali z njimi. Trenerji si bomo posnetke njihovih tekem pogledali takoj po današnji tekmi. Če bo pristop pravi, lahko zmagamo," je povedal pomočnik trenerja Matic Kralj, ki je tokrat prvič vodil tekmo v vlogi glavnega trenerja.