Že kmalu v prvi tretjini je bilo jasno, da to ne bo večer hokejistov v zeleno-belem. S Čehi so imeli do danes sicer dobro razmerje, na prvih treh medsebojnih tekmah so dvakrat zmagali, a gostje so bili tokrat vsaj za razred boljši. Na 42. tekmi sezone v Ligi IceHL Olimpija prvič ni dosegla zadetka.

Predvsem so Čehi izkoriščali bledo predstavo zmajev, ki jim ni stekel noben element hokejske igre. Obramba je bila slaba, v napadu ni bilo pravih idej, za nameček pa je zasedba iz Znojma igrala še zelo učinkovito in priložnosti, ki so jim jih ponujali domači, pridno izkoriščala za zadetke.

Tekma odločena že po prvi tretjini
Že po 15 minutah prve tretjine je bilo na semaforju 0:4. Žan Us je pri prvem golu najprej branil, nato pa je Jakub Köver pospravil odbiti plošček za hrbet ljubljanskega vratarja. Nato je Tor Eriksson Immo prišel do neoviranega strela po podaji, ob slabi obrambi Olimpije pa je povišal vodstvo. Pri tretjem golu je Filip Ahl izkoristil gnečo in zatresel mrežo, zadnji gol za odlično tretjino gostov pa je dosegel Adam Sedlak.

Hölsä zamenjal Usa že po četrt ure
Trener zmajev Mitja Šivic je po 15 minutah zamenjal vratarja, namesto Žana Usa je med vratnici poslal Paava Hölsäja, a tudi ta sprememba ni pomagala. Gostje so v drugi in tretji tretjini dosegli še po dva gola, med strelce so se vpisali Radek Prokes, Ryan Culkin, Anthony Luciani in Michal Kvasnica.

Kantor ubranil vseh 23 strelov
Zmaji so si ustvarili nekaj lepih priložnosti, v drugi tretjini je kapetan Žiga Pance prišel sam pred vratarja Pavla Kantorja, ki pa je bil nepremagljiv. Razmerje v strelih na vrata je bilo 23:41.

Končnih 0:8 je tako pomenilo najvišji poraz v sezoni, doslej so Ljubljančane z najvišjo razliko premagali Salzburžani (7:2), s 5:1 so bili boljši Celovčani in hokejisti Innsbrucka.

Prihodnji teden zadnje štiri tekme rednega dela
Niz treh domačih tekem v tem tednu so tako zeleno-beli končali z visokim porazom, drugim zaporednim po četrtkovem s Pustertalom. Naslednji obračun čaka Ljubljančane v torek v Dornbirnu. V četrtek v Tivoli prihaja Dunaj, v petek Bolzano, v nedeljo pa bo na sporedu zadnji krog rednega dela na Dunaju.

Ekipe, ki bodo uvrščene med 7. in 10. mestom, se bodo pomerile na dve zmagi za zadnji dve mesti v končnici od 2. do 6. marca. Četrtfinale na štiri zmage se bo začel 8. in 9 . marca.

Šivic: Včasih je celo bolje, da izgubiš z 0:8 kot pa 2:3
"Prvih pet minut smo dobro odigrali, potem pa so bili Čehi veliko boljši. Dobili so vse dvoboje, imeli so tri prestave več od nas. Opozarjal sem, da lahko plačamo visoko ceno, če ne bomo pravi. Prevečkrat smo sprejeli napačne odločitve. Ko dobijo priložnost napada treh proti dvema ali dveh proti enemu, so izjemni. Bili so zelo učinkoviti. V prvi tretjini so imeli šest priložnosti in zadeli kar štirikrat. Njihov tretji napad je sijajen, to veliko pove. Čehi so najbolj kakovostna ekipa v ligi pri delu s palico. Znojmo je v napadu najboljša ekipa lige, a na številnih tekmah imajo težave v obrambi. Nismo bili prvi, ki smo dobili osem golov poti njim," je povedal trener Mitja Šivic.

"Včasih je celo bolje, da izgubiš z 0:8 kot pa 2:3. Že v ponedeljek odhajamo v Dornbirn, znamo igrati precej bolje. Dobro, da je tekma že čez dva dni. Prihodnji teden nas čakajo štiri ključne tekme. To je popolnoma drugačna ekipa. Ko smo na začetku sezone blesteli, nismo poleteli. Zdaj smo doživeli katastrofalen poraz in ne bomo kar tako padli," je dodal strateg zeleno-belih.

Ropret: Po prvem golu smo ugasnili, ni se nam uspelo pobrati
"V garderobi smo se dogovorili eno stvar, na ledu pa se tega nismo držali. Znojmo ima zelo hitre igralce, ki so bili tokrat še učinkoviti. Po prvem golu smo ugasnili, ni se nam uspelo pobrati. Ni nas zdelal psihološki pritisk. Ta poraz bo treba hitro pozabiti, saj nas že v ponedeljek čaka dolga pot v Dornbirn. Vsekakor bo treba analizirati napake s te tekme," je poudaril Anže Ropret.