Ali Wukovits je dosegel oba zadetka v prvi tretjini in tlakoval pot do gladke zmage Salzburga. Foto: SŽ Olimpija

V torek so zmaji prikazali zelo slabo predstavo v Linzu. Črna krila so bila boljša s 5:1 in trener Mitja Šivic je bilo zelo razočaran nad pristopom svojih izbrancev. Na zelo neugodnem gostovanju na Solnograškem so zmaji doživeli polom. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 34:17.

Wukovits kaznoval številne izključitve zmajev
V uvodnih minutah so bili slovenski prvaki zelo nedisciplinirani. V 5. minuti je imel Salzburg kar dva igralca več. Najprej je moral na kazensko klop Aljoša Crnovič, nato pa 38 sekund zatem še Mark Čepon, saj so zmaji opravili nepravilno menjavo in imeli šest igralcev na ledu. Gostitelji so močno pritiskali, a jim ni uspelo zadeti. Ko je bil Mark Čepon že drugič izključen v 9. minuti, so branilci naslova povedli. Ali Wukovits je matiral Žana Usa z močnim strelom pod prečko. Isti igralec je v 17. minuti povišal na 2:0.

Us po petem prejetem zadetku zapustil vrata
Premoč Salzburga se je nadaljevala tudi v drugi tretjini. V 25. minuti je bil natančen Chay Genoway, ki je izkoristil tudi prednost igralca več v 32. minuti. Tudi v 34. minuti je Olimpija prejela zadetek, ko je imela igralca manj, saj je bil izključen Carl Neill. Najboljši strelec Salzburga Peter Schneider je z močnim strelom z leve strani še petič matiral Usa, ki je nato zapustil vrata. Vstopil je Anthony Morrone. Tudi 23-letni Kanadčan je hitro prejel zadetek, dve minuti in 24 sekund je bil med vratnicama, ko ga je premagal Benjamin Nissner z diagonalnim strelom z desne strani.

Končni izid je postavil Lucas Thaler v 55. minuti po podaji veterana Thomasa Raffla. Rdeči briki so izvedli šolski protinapad. Olimpija je imela kar 16 minut izključitev, gostitelji pa le dve. S porazom z 0:7 so Ljubljančani izenačili najslabšo predstavo proti Pustertalu, ki je z enakim izidom slavil konec oktobra v Tivoliju.

Šivic: Večino kazni smo prejeli daleč stran od naših vrat
"Privoščili smo si preveč izključitev. Večino kazni smo prejeli daleč stran od naših vrat. To so bile velike neumnosti. Plačali smo kazen za napake. To je že druga zaporedna kazen, ko so imeli tekmeci precej več hitrosti in energije. Znova smo trpeli. Majhne stvari delamo zelo slabo, plošček nam uhaja s palice, pod pritiskom nismo zbrani," je povedal trener Mitja Šivic.